107,6 FM

Arka Noego w... Kentucky

Olbrzymia replika Arki Noego w skali 1:1 kosztowała 100 mln dolarów.

Arka zbudowana została dokładnie według wskazówek danych przez Boga Noemu, które zostały zapisane w Księdze Rodzaju (Rozdz. 6). Budowla jest długa na 137 m, wysoka na 23 m i szeroka na 14 m i stanęła Williamstown, w stanie Kentucky.

Ken Ham, dyrektor chrześcijańskiej, kreacjonistycznej wspólnoty "Odpowiedzi w Księdze Rodzaju", która podjęła się zbudowania arki, uważa, że to dzieło jest największym chrześcijańskim projektem tej epoki i na pewno nie przejdzie bez echa. Zbudowanie arki to także jego zdaniem dowód na to, że wydarzenia opisane w Genesis są faktem, a nie tylko metaforyczną opowieścią. Na dowód tego zaprezentowano m.in. starożytne legendy o wielkiej powodzi zebrane z całego świata, które potwierdzają biblijną wersję potopu, a które można znaleźć na oficjalnej stronie arki arkencounter.com.

Według "Odpowiedzi w Księdze Rodzaju" budowa arki to także dowód na to, że ziemia nie jest tak stara, jak podają naukowcy, a ma jedynie ok. 6 tys. lat - co odczytują kreacjoniści na podstawie dosłownego interpretowania danych biblijnych.

We wnętrzu arki znajduje się muzeum z replikami naturalnej wielkości wszystkich członków rodziny Noego, jego samego i zwierząt, w tym dinozaurów. Według kreacjonistów dinozaury żyły razem z ludźmi, a nie, jak podają naukowcy, wyginęły 65 mln lat przed pojawieniem się człowieka.

Wspólnota "Odpowiedzi w Księdze Rodzaju" zakłada, że  w ciągu pierwszego roku istnienia Arkę Noego odwiedzi ok. 2 mln turystów. 

Poniżej: relacja z Arki Noego.

Noah's Ark theme park set to open
CBS Evening News

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama