Powstał animowany film o św. Kolbe 

dodane 12.07.2016 15:46

KAI |

W meksykańskiej produkcji w 3D gra Piotr Adamczyk.

Powstał animowany film o św. Kolbe    yt Meksykańska produkcja ma pokazać świętego, jako osobę bliską współczesnemu człowiekowi.

W studiu filmowym meksykańskiej wytwórni Dos Corazones Films powstał animowany film 3D inspirowany życiem św. Maksymiliana Kolbego „Max i ja.” Fragmenty dzieła zostaną pokazane podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Premierę dzieła zapowiedziano na przyszły rok. 

Przedstawicielka meksykańskiego producenta Aline Beckmann Legorreta podkreśla, że film ma pokazać świętego, męczennika z Auschwitz nie jako postać posągową i niedostępną, lecz bardzo bliską współczesnemu człowiekowi, takiemu człowiekowi jak DJ - młody bohater z filmu. 

1


TŁUMACZENIE: 
„To wszystko, co robił św. Maksymilian było na swój sposób młodzieńcze. Wykorzystywał nowe technologie, jakie były dostępne w jego czasach, by przekazywać Boże przesłanie, by mówić o miłości Boga, w szczególności o Niepokalanej. Robimy dokładnie to samo za pomocą kina. Przesłanie tego filmu jest o tym, że miłość zwycięża wszystko. Ma to także związek z tym, że największą ofiarę, jaką z miłości może złożyć człowiek, to umrzeć za innego człowieka.” 

O. Piotr Cuber, przeor franciszkańskiego klasztoru w Harmężach, z którym kontaktowali się producenci filmu, przyznaje, że przedsięwzięcie, do którego zaangażowano najnowocześniejszą technologię i znakomitych artystów, jest bardzo ambitne. Historia św. Maksymiliana Kolbego, który oddał życie za współwięźnia, ukazana jest w formie retrospekcji, opowiedziana z perspektywy współczesnego, nastolatka. Okazuje się, że historia heroicznej ofiary św. Maksymiliana sprzed 70-ciu lat pomaga młodemu człowiekowi rozwiązać jego własne problemy.

Poniżej: zapowiedź produkcji z Piotrem Adamczykiem w rolach głównych.

mojaParafia .org Max i ja - Nowy film animowany o Św. Maksymilianie Maria Kolbe (2016)

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FILM, FILM 3D, MEKSYK, ŚW. MAKSYMILIAN KOLBE