107,6 FM

Papież zadzwonił do abp. Zimowskiego

Papież Franciszek zatelefonował we wtorek do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia abp. Zygmunta Zimowskiego, który przebywa w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej. Zapewnił go o łączności duchowej, modlitwie w jego intencji i udzielił błogosławieństwa - podał sekretarz arcybiskupa.

Ks. Piotr Supierz dodał, że przed kilku dniami zadzwonił do abp. Zimowskiego także papież emeryt Benedykt XVI.

Jak poinformował PAP we wtorek rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik, o modlitwę w intencji ciężko chorego abp. Zygmunta Zimowskiego prosili m.in. biskupi Kościoła radomskiego.

W przekazanym PAP komunikacie biskupi Kościoła radomskiego napisali: "Stan zdrowia księdza arcybiskupa pogorszył się. Bardzo prosimy czcigodnych księży, osoby życia konsekrowanego oraz was, drodzy siostry i bracia, o modlitwę w intencji ciężko chorego księdza arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego. Prosimy szczególnie o modlitwę różańcową w jego intencji".

Do tego apelu dołączył się także przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, który zapewnił abp. Zygmunta Zimowskiego o duchowej łączności z nim Konferencji Episkopatu Polski i poprosił Kościół w Polsce o modlitwę w intencji przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Arcybiskup Zimowski ma 67 lat. W latach 2002-2007 był biskupem radomskim. W 2009 r. papież Benedykt XVI powołał go na przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama