107,6 FM

Dokąd Theresa May uda się w pierwszą zagraniczną podróż?

Nowa premier Wielkiej Brytanii Theresa May pierwszą wizytę zagraniczną złoży w środę Niemczech, a następnie odwiedzi Francję. W Berlinie i Paryżu nie będzie szczegółowo poruszać kwestii związanych z Brexitem - poinformowała jej rzeczniczka.

W Berlinie May z kanclerz Niemiec Angelą Merkel będzie rozmawiać m.in. na temat dalszej współpracy obu krajów po Brexicie. Następnego dnia poleci do Paryża, spotkać się z prezydentem Francoisem Hollande'em na rozmowy o Brexicie, zamachu w Nicei i o walce z terroryzmem.

"Oczywiście będą rozmawiać o realiach politycznych - a to jest również decyzja Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej. Ale będzie to pierwsze ich spotkanie jako przywódców państwa i rządu i nie spodziewam się, by doszło do wielu szczegółowych dyskusji" - powiedziała rzeczniczka May.

Informację o wizycie nowej brytyjskiej premier w Niemczech potwierdził rzecznik rządu w Berlinie Steffen Seibert. Powiedział, że tematami rozmów będą rozwój sytuacji politycznej w Turcji i problem uchodźców. Szefowe obu rządów mają po spotkaniu wystąpić na wspólnej konferencji prasowej.

W zeszłym tygodniu nowa szefowa rządu w Londynie powiedziała przewodniczącemu Komisji Europejskiej Jean-Claude'owi Junckerowi, że ma nadzieję na pozytywne rozmowy z Unią Europejską w sprawie opuszczenia Wspólnoty, ale potrzebuje czasu na ich przygotowanie. W telefonicznej rozmowie z Junckerem May zapewniła, że Wielka Brytania zamierza kontynuować bliską współpracę z Komisją Europejską.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama