107,6 FM

Rośnie odsetek dorosłych chłopców

Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną. Mt 19,5

EWANGELIA
Mt 19, 3-12 Nierozerwalność małżeństwa

 

Faryzeusze przystąpili do Jezusa, chcąc Go wystawić na próbę, i zadali Mu pytanie: «Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?»

On odpowiedział: «Czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich jako mężczyznę i kobietę? I rzekł: „Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem”. A tak już nie są dwojgiem, lecz jednym ciałem. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela».

Odparli Mu: «Czemu więc Mojżesz przykazał dać jej list rozwodowy i odprawić ją?»

Odpowiedział im: «Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych pozwolił wam Mojżesz oddalać wasze żony, lecz od początku tak nie było. A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę – chyba że w wypadku nierządu – a bierze inną, popełnia cudzołóstwo. I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo».

Rzekli Mu uczniowie: «Jeśli tak ma się sprawa człowieka z żoną, to nie warto się żenić».

On zaś im odpowiedział: «Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są także bezżenni, którzy ze względu na królestwo niebieskie sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje!»


Prawdziwie zakochany chłopak ma tylko jedno marzenie – zdobyć ukochaną dziewczynę i ożenić się z nią, żeby nikt nie mógł mu już jej zabrać. Potem zapewnić jej dom i bezpieczeństwo i być dla niej podporą do końca życia. Ot, prosty, wydawałoby się, niezmienny schemat. A jednak... Dziś śladem Europy rośnie w naszym społeczeństwie odsetek dorosłych chłopców: syn kończy studia, rozpoczyna pracę, ale zamiast iść na swoje, pomieszkuje u rodziców i „żeby nie było”, dorzuca się do rachunków za mieszkanie. I właściwie jak dorosły chodzi do pracy, jak dorosły decyduje o swoim życiu. Jednak z drugiej strony jak dziecko ma u rodziców swój pokój, swój komputer do gier, jak dziecko nie ma żony, nie ma dzieci i właściwie poza chodzeniem do pracy nie ma obowiązków dorosłych. Jest to więc taki niby-dorosły, który nie bierze odpowiedzialności za nikogo i tak naprawdę spędza życie, pielęgnując miłość własną. Żadnych wyzwań, żadnych zobowiązań, żadnej odpowiedzialności. Taki niby-mężczyzna. Jednak to pozorne szczęście pławienia się w egoizmie jest pozbawione najważniejszej w życiu rzeczy: miłości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • taki 33
  12.08.2016 17:37
  tzn to ze pomieszkuje u rodziców to cos złego ? to ma sobie wziasc kredt który pózniej zajmnie komornik?a co do płci przeciwnej dzisiejsze czasy wcale nie patrza co kto ma w sercu tylko ile ma ,mieszkam na wsi pozdrawiam czytajacych?
  doceń 3
 • Pablo
  12.08.2016 19:50
  No i co złego,że nie źonaty, jak nikogo ni krzywdzi, sam zarabia na siebie. Gdyby tylko takie,, wady,, mieli ludzie to byłby raj na ziemi. A w sumie to żonaci tych ludzi wychowali rzekomo niedobrych. Widzę teraz tych dobrych żonatych w większości przypadków pustych, bezboznych, co widać na mszach gdzie uczęszcza ich tylko garstka, tak jak ich dzieci
  doceń 1
 • Anna Panna
  14.08.2016 23:51

  Na portalu katolickim singiel po prostu MUSI być zmieszany z błotem. Inaczej nie można. Takie są wytyczne.

  Na singla trzeba napluć, singla trzeba wyśmiać, w singla trzeba rzucić kamieniem, singlowi trzeba dokopać. Dla zasady. Dlatego, że jest singlem.

  Do Autora mam kilka pytań:

  1. Czy facet, który 15 lat żył samodzielnie "na swoim", a później zostawił żonę i dzieci dla 20-letniej kochanki jest dojrzały?
  2. Czy facet, który żyje z rodziną "na swoim", a oprócz tego ma kochankę, jest dojrzały?
  3. Czy facet, którego żona i dzieci mieszkają w willi, a on robi wielomilionowe przekręty - jest dojrzały?
  4. Czy facet, którego rodzina mieszka "na swoim", a który aktualnie siedzi w kryminale - jest dojrzały?


  A teraz dwa zadania:

  1. Niech Autor wykupi moją komunalną kawalerkę, bo ja nie mam zdolności kredytowej

  2. Niech Autor znajdzie mi MĘŻA - daję mu na to DOBĘ.

  ZACZYNAM MIERZYĆ CZAS...

  doceń 2
 • Anna Panna
  15.08.2016 23:48
  Dobry wieczór, Autorze,

  Gdzie jest MĄŻ dla mnie?
  doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.