Jacek Kurski odwołany

dodane 02.08.2016 15:18

Jarosław Dudała

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP - podał przewodniczący rady Krzysztof Czabański.

Jacek Kurski odwołany   Jacek Kurski

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej - powiedział we wtorek dziennikarzom przewodniczący RMN Krzysztof Czabański. Jak dodał, konkurs na nowego szefa TVP powinien być rozstrzygnięty do połowy października.

"To jest pierwsza uchwała Rady Mediów Narodowych. Druga ogłasza decyzję o konkursie na prezesa Telewizji Polskiej. Konkurs zostanie ogłoszony i rozstrzygnięty nie później niż do połowy października tego roku. W tej chwili po przerwie Rada będzie obradować nad powołaniem prezesa Telewizji na okres tymczasowy, do rozstrzygnięcia konkursu" - powiedział dziennikarzom Czabański podczas przerwy w posiedzeniu RMN, na którym władze poszczególnych spółek mediów publicznych prezentowały ich sytuację.

"Są dwie propozycje (kandydatów na tymczasowego szefa TVP - PAP) złożone w tej sprawie. Decyzja zapadnie w ciągu najbliższych 2-3 godzin" - dodał.

Inny członek RMN Juliusz Braun powiedział dziennikarzom, że Jacka Kurskiego odwołano na wniosek Joanny Lichockiej, która negatywnie ocenia jego działania. Dodał, że nastąpiło to po wysłuchaniu informacji Jacka Kurskiego o sytuacji w TVP.

"Wszyscy wiemy, jak wygląda sytuacja w Telewizji" - dodał Braun. Jak powiedział, za odwołaniem Kurskiego głosowało czterech członków Rady (on sam, Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka oraz Krzysztof Czabański), a od głosu wstrzymał się Grzegorz Podżorny (członek RMN zgłoszony przez Kukiz'15). 

 

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 11 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 bodo 04.08.2016 12:36
Niezalogowany użytkownik @Fryderyk
On jeden? A skąd się wzięły dwie panie G.?
Cały ten PiS to "wyrób katolickopodobny"...
Plusów: 1 Gość 03.08.2016 06:12
Niezalogowany użytkownik A jaka jest moralność innych?
Plusów: 2 Fryderyk 02.08.2016 22:58
Rozwodnik, reprezentant katolickiego PiS-u.
Plusów: 5 velario 02.08.2016 22:08
Wreszcie naprawdę "Dobra zmiana":)

wszystkie komentarze >