107,6 FM

Rosyjska gwiazda jednak wystartuje w Rio

Największa gwiazda rosyjskiego pływania Julia Jefimowa jednak wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, mimo że niespełna dwa tygodnie wcześniej światowa federacja (FINA) zdecydowała o niedopuszczeniu jej do startu w Brazylii.

"Jadę na igrzyska! Nie mogłabym być bardziej dumna i odczuwać większej ulgi" - napisała 24-letnia zawodniczka na Instagramie zaledwie kilka minut po rozpoczęciu ceremonii rozpoczęcia największej sportowej imprezy świata.

"Otrzymaliśmy list z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), który potwierdza, że Julia może uczestniczyć w igrzyskach" - oświadczył z kolei szef rosyjskiej delegacji w Rio Igor Kazikow, cytowany przez agencję Tass.

Dodał, że zgodę na start w Rio otrzymało także czterech innych pływaków: Daria Ustinowa, Natalia Łowcowa, Michaił Dowgaliuk i Anastazja Krapiwina. W ten sposób skład całej reprezentacji olimpijskiej Rosji wzrósł z 271 do 276 sportowców.

25 lipca FINA postanowiła wykluczyć z igrzysk siedmioro reprezentantów Rosji, w tym Jefimową, w związku z wielką aferą dopingową w tym kraju.

Jefimowa to czterokrotna mistrzyni świata i brązowa medalistka olimpijska z Londynu na 200 m w stylu klasycznym.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama