107,6 FM

Rio: Dwie ofiary śmiertelne w dniu otwarcia igrzysk

Dwie osoby poniosły śmierć - jedna w pobliżu stadionu Maracana, a druga na Bulwarze Olimpijskim w Rio de Janeiro w dniu otwarcia igrzysk - poinformowała w sobotę policja brazylijska.

Jak wyjaśniono w komunikacie, jedną z ofiar jest napastnik, zastrzelony przez policjanta pochodzącego z innego stanu, a pełniącego służbę na czas igrzysk w Rio. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem na jednej z ulic przy stadionie Maracana, na którym trwała ceremonia otwarcia igrzysk.

Kilka godzin wcześniej 51-letnia kobieta została napadnięta na Bulwarze Olimpijskim przez trzech uzbrojonych mężczyzn. Zginęła od strzału w głowę.

Do zapewnienia bezpieczeństwa 10,5 tys. sportowców i 500 tys. kibiców, którzy spodziewani są w Rio w czasie igrzysk, zmobilizowano 85 tys. policjantów i żołnierzy. W piątek w okolicach Maracany służbę pełniło 10 tys. funkcjonariuszy. W odległości półtora kilometra od stadionu siły policji zablokowały m.in. grupę 500 osób manifestujących pod hasłem "Igrzyska wykluczenia" i wznoszących hasła antyrządowe.

Rio de Janeiro jest pierwszym miastem Ameryki Łacińskiej organizującym igrzyska olimpijskie. Brazylijska metropolia od wielu lat zmaga się z problemem wysokiej przestępczości.

Igrzyska potrwają do 21 sierpnia.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama