107,6 FM

Rekonsekracja zniszczonego kościoła

To znak nadziei dla somalijskich katolików.

Znakiem nadziei dla somalijskich katolików nazywa bp Giorgio Bertin rekonsekrację małego kościoła w tym kraju. Zniszczono go w czasie jednej z wielu rebelii, jakie przeszły przez Somalię, a następnie zaadoptowano przez muzułmanów na dom mieszkalny. Po ponad ćwierć wieku został przywrócony do kultu właśnie przez administratora apostolskiego w Mogadiszu. Stoi on na czele niewielkiej wspólnoty katolickiej w zdominowanej przez islam Somalii.

„Bojówkarze Al-Shabaab kontynuują swoje ataki szczególnie na południu kraju i w Mogadiszu. Od pewnego czasu obecne jest tam także tzw. Państwo Islamskie. Ponadto w stolicy jest to czas politycznej niestabilności związanej ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi – mówi Radiu Watykańskiemu bp Giorgio Bertin. – Ludzie cały czas uciekają z Somalii szukając w Europie lepszego życia, a przede wszystkim poszanowania ich praw i godności. Poprzez działania Caritas podejmujemy wiele akcji mających na celu formację młodzieży i umożliwienie jej zdobycia choćby podstawowego wykształcenia. Dzięki mikrokredytom pomagamy też w realizacji projektów rolniczych i zawodowych pozwalających tym ludziom pozostać w ich ojczyźnie”.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama