107,6 FM

Samochód wjechał w grupę pielgrzymów

Siedem osób zmierzających na Jasną Górę w pieszej pielgrzymce zostało rannych po tym, jak w grupę wjechał samochód osobowy. Do zdarzenia doszło w miejscowości Zawady w powiecie kłobuckim. Jak informuje policja, na razie nie wiadomo, co było przyczyną; kierowca był trzeźwy.

"Dzisiaj w Zawadach przy ul. Częstochowskiej (powiat kłobucki k. Częstochowy - PAP) samochód wjechał w grupę pielgrzymów idących do Częstochowy. Siedem osób zostało rannych, nikt nie zginął. Ranni są transportowani do szpitala. Mamy informację, że ich stan jest stabilny. Kierowca samochodu marki Dacia był trzeźwy" - przekazał oficer prasowy Komendy Powiatowej w Kłobucku st. sierż. Kamil Raczyński.

Dodał, że na miejscu są służby, m.in. policja i pogotowie. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak, co było przyczyną zdarzenia - podał Raczyński.

Sierpień to okres szczytu pielgrzymkowego. W tym czasie na Jasną Górę zmierzają grupy ze wszystkich regionów Polski. Tysiące pątników przybywają do Częstochowy w dniach poprzedzających przypadającą 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

« 1 »
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama