Dymisja Gronkiewicz-Waltz?

dodane 01.09.2016 11:10

PAP |

Nie biorę pod uwagę możliwości podania się do dymisji - powiedziała w czwartek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że sprawę nieprawidłowości reprywatyzacyjnych chce wyjaśnić do końca.

Dymisja Gronkiewicz-Waltz?   Jakub Szymczuk /Foto Gość Hanna Gronkiewicz-Waltz

"Nie biorę pod uwagę możliwości podania się do dymisji, ponieważ chcę tę sprawę wyjaśnić do końca i jestem osobą, która jest tym najbardziej zainteresowana" - powiedziała Gronkiewicz-Waltz pytana, czy bierze pod uwagę podanie się do dymisji.

Dopytywana, w jaki sposób będzie się bronić na zwołanej na godz. 16 nadzwyczajnej sesji Rady Warszawy ws. reprywatyzacji, odpowiedziała: "Myślę, że przede wszystkim elity powinny się bić w piersi. Do dziś dnia przez 30 lat prawie nie uchwalono ustawy reprywatyzacyjnej i to jest problem, który my mamy jako samorządowcy".

Wiceszefowa PO powiedział także, że czuje wsparcie swojej partii.

Wcześniej szef Platformy Grzegorz Schetyna powiedział, że nie ma wariantu rezygnacji prezydent Warszawy z urzędu. Dodał, że nie może dopuścić, aby w wyniku decyzji administracyjnej Warszawa trafiła w ręce PiS. "Nie mogę dopuścić do tego, aby rezygnacja pani Gronkiewicz-Waltz oddała Warszawę w ręce PiS-u i to nie w wyniku wyborów, których PiS nigdy w Warszawie nie wygra - głęboko w to wierzę - tylko decyzji administracyjnej" - powiedział Schetyna.

Premier Beata Szydło pytana w czwartek, czy Gronkiewicz-Waltz powinna podać się do dymisji, powiedziała: "Powinna wiedzieć, jak się zachować. Jako polityk ponosi pełną odpowiedzialność za to, co działo się w Warszawie przez dziesięć lat".

W czwartek po południu na wniosek Gronkiewicz-Waltz odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Warszawy ws. reprywatyzacji. Prezydent Warszawy ma przedstawić informację m.in. nt. zwrotów nieruchomości w latach 1990-2016. Być może powołana zostanie komisja ds. reprywatyzacji.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NIERUCHOMOŚCI, PAP, PARTIE, PO, SAMORZĄD, STOLICA

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Wolfram 02.09.2016 07:23
Niezalogowany użytkownik Ja też, zwłaszcza jeżeliby się potem ze mną podzieliła tym, co zostało zgubione.
Plusów: 3 Agaton 01.09.2016 19:42
Niezalogowany użytkownik Wolałbym z Hanną Gronkiewicz-Waltz zgubić niż z Beatą Szydło znaleźć.
Plusów: 2 Gość 01.09.2016 18:40
Niezalogowany użytkownik Obawiam się, że władze PIS-owskie w stolicy mogą zakazać demonstracji KOD-u, co może być groźne, bo gigantyczne manifestacje KOD-u robią starzy ludzie weterani Solidarności, którzy są odważni i będą demonstrować. A podjudzeni przez PIS pijani kibice, mogą zrobić zamieszki, w których zginie wiele osób, bo łatwo jest zabić staruszków z KOD-u.
Plusów: 1 Gość 01.09.2016 17:08
Niezalogowany użytkownik p.Szydlo juz niestety pokazala kim jest.Jak i p.Duda jednak od PO oczekuje choc ciut ciut honoru bo o reszcie juz wiem,ze tylko koryto sie liczy i jakby tu na plecach ciemnego ludu sie do tego koryta wepchac.Ale moze choc PO?

wszystkie komentarze >

Reklama