Putin ostrzegł przed rewidowaniem granic ukształtowanych po II wojnie

dodane 02.09.2016 09:05

PAP |

Prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł przed rewidowaniem wyników II wojny światowej, gdyż - jak ocenił - "otworzyłoby to puszkę Pandory". Zauważył, że dotyczyłoby to terytoriów należących przed wojną do Polski oraz dawnych wschodnich ziem Niemiec.

Putin ostrzegł przed rewidowaniem granic ukształtowanych po II wojnie   PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Rosyjski prezydent powiedział o tym w wywiadzie dla agencji Bloomberga, zapytany, czy Rosja byłaby gotowa oddać Kaliningrad; dziennikarz zastrzegł, że pytanie to jest żartem.

"Ja odpowiem bez żadnych żartów - jeśli ktoś chce zacząć rewidować wyniki drugiej wojny światowej, spróbujmy podyskutować na ten temat. Ale wtedy trzeba zacząć dyskutować nie na temat Kaliningradu, a ogółem - wschodnich ziem Niemiec, Lwowa, który był częścią Polski, itd., itd." - powiedział Putin, cytowany przez media rosyjskie.

Gospodarz Kremla wymienił też Węgry oraz Rumunię i podsumował: "jeśli ktoś chce otworzyć tę puszkę Pandory i zacząć działać z nią - proszę bardzo, bierzcie flagę w ręce i zaczynajcie".

Wywiadu, którego treść przekazały rosyjskie agencje, Putin udzielił w związku z rozpoczynającym się w piątek we Władywostoku II Wschodnim Forum Ekonomicznym. Rosyjski prezydent odpowiadał m.in. na pytania o Wyspy Kurylskie, będące przedmiotem sporu Rosji z Japonią. Podkreślił, że "kwestia japońska wynikła jako rezultat II wojny światowej i została zatwierdzona w dokumentach międzynarodowych związanych z wynikami II wojny".

"Nie handlujemy terytoriami" - podkreślił Putin. Zastrzegł, że Rosja chciałaby "znaleźć z japońskimi przyjaciółmi rozwiązanie tego problemu".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, HISTORIA, PAP, PREZYDENT, ROSJA

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 02.09.2016 13:13
Niezalogowany użytkownik oni nią nie handlowali - kradzież to nie handel:)
Plusów: 0 Gość 02.09.2016 13:04
Niezalogowany użytkownik A może by przypomnieć zmianę granic Niemiec (RFN + NRD), Jugosławii, Serbii...
Plusów: 0 MagdaFoxal 02.09.2016 12:11
Niezalogowany użytkownik Wywiad dla Bloomberga, który jest skrajnie prorosyjski kiedy trzeba! Pytanie wydaje się wcześniej ustalone i ma przedstawić Putina kochającego pokój i obrońcę porządku, ostrzegającego przed wielką awanturą. Nikt mnie nie przekona że dziennikarz Bloomberga troska się o Kaliningrad i ma jakiekolwiek pojęcie o tym regionie. Dlaczego nie o Kuryle - bo to trudne dla Putina, dlaczego nie o Krym - bo jeszcze trudniejsze, dlaczego nie Kaukaz itd... Ustawiony bełkot, który poszedł w świat. Rano "zawisł" na wszystkich portalach. Tak się posługują służby propagandą! Idealny przykład.
Plusów: 1 Gość aik 02.09.2016 11:33
Niezalogowany użytkownik granica Rosji z Ukrainą najwyraźniej nie podpada pod tą kategorię ?

wszystkie komentarze >

Reklama