107,6 FM

Łączyć, aby się dzielić

W Rzeszowie wystartowała Młodzieżowa Akademia Dziennikarstwa. Wspólny projekt Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski ma rozwinąć wśród młodzieży umiejętności skutecznego poruszania się w mediach. W warsztatach wzięło udział blisko 70 osób z terenu całej Diecezji Rzeszowskiej.

Uczestników spotkania pod hasłem "Łączyć, aby się dzielić", które odbyło się w sali Sejmiku Województwa Podkarpackiego. z ideą Młodzieżowej Akademii Dziennikarstwa zapoznał ks. Zbigniew Kucharski, asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Szczególną uwagę zwrócił na dawanie świadectwa przez młodych ludzi. – Każdy z nas ma w zasięgu ręki narzędzia, które mogą pomóc w nowej ewangelizacji. Warto, aby dzięki Akademii młodzież podnosiła swoje umiejętności i dzięki aktywności w mediach społecznościowych była prawdziwym świadkiem Chrystusa wśród rówieśników – mówił ks. Kucharski. 

Podczas warsztatów połączono się drogą elektroniczną z ks. dr. Pawłem Rytel-Andrianikiem, rzecznikiem Konferencji Episkopatu Polski. – Popatrzcie, jak wielu z was korzysta z mediów społecznościowych, także Konferencja Episkopatu Polski  jest obecna na Twitterze czy na Facebooku. Daje to doskonałe możliwości spotkania z ludźmi. To szansa dla każdego z nas – mówił ks. Rytel-Andrianik. Ksiądz rzecznik zachęcił także młodych do współpracy z biurem prasowym, którym kieruje, i przedstawił konkretne metody wspierania przez biuro lokalnych wydarzeń.

Młodzi dziennikarze prześledzili i omówili nagrania z Festiwalu Młodych, który odbył się w ramach rzeszowskich obchodów ŚDM-owych Dni w Diecezji. Na ich podstawie tworzyli notki prasowe i przekształcali je w odpowiednio skrócone informacje na potrzeby social mediów. Zaprezentowano również sposoby atrakcyjnego zapowiadania nadchodzących wydarzeń i relacjonowania ich przebiegu. Młodzież poznała metody pracy z lokalnymi mediami, m.in. w zakresie obsługi patronatów medialnych oraz zgłębiła techniki wykonywania i selekcji interesujących zdjęć.

Warsztaty poprowadzili: ks. Tomasz Nowak – rzecznik prasowy Kurii Diecezji Rzeszowskiej i z-ca dyrektora Radia VIA,  dziennikarka Magdalena Pachorek oraz fotoreporter Piotr Kordyś. Podobne spotkania warsztatowe mają odbywać się kilka razy w roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama