107,6 FM

Andrzej Grajewski otrzyma Krzyż Zasługi

Zastępca redaktora naczelnego "Gościa Niedzielnego" zostanie dziś odznaczony.

Uroczystość wręczenia Krzyża Zasługi I Klasy Orderu Zasługi Republiki Federalnej Niemiec odbędzie się dziś w rezydencji ambasadora Niemiec w Warszawie.

Andrzej Grajewski to wieloletni pracownik "Gościa Niedzielnego", zastępca redaktora naczelnego i kierownik działu "Świat". Jest doktorem nauk politycznych i historykiem. Jako współprzewodniczący zarządu Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej w latach 2006-2015 w dużym stopniu przyczynił się do rozwoju stosunków pomiędzy oboma państwami. Autor wielu książek, w latach 80-tych działał w podziemiu antykomunistycznym. Jest również zaangażowany w pomoc charytatywną, brał udział w akcjach humanitarnych m.in. w Czeczenii i na Ukrainie.

Order Zasługi Republiki Federalnej Niemiec został ustanowiony w 1951 roku przez pierwszego prezydenta Republiki Theodora Heussa. To nagroda cywilna dla obywateli Niemiec i cudzoziemców, którzy w czasie odbudowy Niemiec ze zniszczeń wojennych lub w późniejszych latach wykazali się wybitnymi zasługami w dziedzinach: politycznej, kulturalnej lub społeczno-gospodarczej. Order Republiki Federalnej Niemiec to jedyne odznaczenie nadawane przez władze federalne. 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama