107,6 FM

Nie mamy monopolu na dobro, miłość i prawdę

Nie zabraniajcie: kto bowiem nie jest przeciwko wam, ten jest z wami. Łk 9,50

Jezus dobrze nas zna i mimo to nie przestaje kochać, dlatego widząc swoich uczniów ulegających pokusie wywyższania, napomina ich przykładem. Jak ojciec dziecko, które za moment przewróci się i rozbije kolano. Jezus czuwa nad postawą swoich uczniów, bo są przecież jak my skłonnymi do popełniania błędów ludźmi. Tylko czy chcemy Go posłuchać, przyjąć radę? Po pierwsze musimy być otwarci na to, co w życiu otrzymujemy; każdy z osobna, każdy inaczej. Matka oczekująca narodzin swojego dziecka też nie wie, jakie ono będzie, a jednak przyjmuje nowego człowieka z miłością i nadzieją. Obdarowani przez Boga jesteśmy przecież z miłości. Ważna jest zatem postawa otwarcia na otrzymane łaski i jednocześnie potrzeba służenia, stawania się narzędziem w Bożym planie, znikania z miłości, jak św. Matka Teresa z Kalkuty. I jeszcze jedno: pamiętajmy, że nie mamy monopolu na dobro, miłość i prawdę. Powiem więcej, wielu ludziom dalekim od kościoła uczynki miłosierdzia i świadectwo życia wychodzą znacznie lepiej niż nam. Niejednokrotnie moglibyśmy się od nich uczyć.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Wojciech
  26.09.2016 14:10
  Dziękuję Pani Elżbieto za te słowa. Tak często ci, którzy pragną rzeczy dobrych, działają przeciwskuteczne poprzez swoją postawę, jakże daleką od nauczania Jezusa.
  doceń 2
 • Logi
  26.09.2016 23:39
  A mnie zastanawia, jak często my, katolicy, deklarujemy (żeby nie rzec eksponujemy), iż nie mamy monopolu na prawdę i dobro - i jak rzadko, my katolicy, słyszymy to od innych; i - pointa - czy wyciągamy z tego jakieś wnioski?
  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.