Czego boi się Grzegorz Schetyna?

dodane 02.10.2016 13:00

PAP |

Będziemy musieli zlikwidować instytucje, które pod pozorem służenia szczytnym celom, służą interesowi jednej partii i stały się ośrodkami zatruwania życia publicznego, dlatego zapowiadam dzisiaj - zlikwidujemy IPN; zlikwidujemy też CBA - zapowiedział w niedzielę szef PO Grzegorz Schetyna.

Czego boi się Grzegorz Schetyna?   PAP/Adam Warżawa

"Badanie historii nie może służyć manipulowaniu faktami" - mówił Schetyna w trakcie konwencji PO w Gdańsku.

Zapowiedział również, że PO zamierza zlikwidować Centralne Biuro Antykorupcyjne. "Ściganie przestępców to zadanie dla policji i służb, a nie dla polityków. Nie będzie naszej zgody na to, żeby powoływać nadpolicję, która dla wywołania strachu i paraliżowania swoich politycznych przeciwników przez aktualnie rządzących, prowadzi działania operacyjne" - mówił.

"Jest jeszcze jeden fałszywy, fatalny, zatruwający nasze życie publiczne owoc i to jest działalność Antoniego Macierewicza i wszystko, co jest związane z katastrofą smoleńską. Wykorzystując tragiczną katastrofę smoleńską, w której przecież - jak wiecie - zginęło też wielu naszych przyjaciół, wykorzystuje się tę katastrofę do nikczemnych, politycznych gier, do zakłamywania rzeczywistości" - mówił szef Platformy.

Zapowiedział, że PO powoła "zespół ds. zbadania przypadków manipulowania przyczynami katastrofy TU-154 z 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, w celu osiągnięcia korzyści politycznej".

"To musimy wyjaśnić i zamknąć raz na zawsze" - podkreślił Schetyna. "Jeśli chcemy odbudować wspólnotę, nie możemy tolerować instytucji, które zostały stworzone, żeby dzielić" - przekonywał.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, PO

Przeczytaj komentarze | 11 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Edgar 03.10.2016 16:55
Gdyby Jarosław był na pokładzie nie zginęłoby 97 ludzi. Treść rozmowy jest kluczowa do rozwiązania tej zagadki.
Plusów: 0 Gość 03.10.2016 15:14
Niezalogowany użytkownik nieprzypuszczam aby Jaroslaw napuscil Lecha na probe ladowania we mgle.Oczywiscie mieli pecha bo Lecha media przedstawialy jako nieudacznika a tu jeszcze spoznil sie o godzine i ta nieszczesna mgla znowu wystawialy go na posmiewisko jednak Kaczynscy az tak glupi nie sa(byli).Z zapisow czarnych skrzynek wynika,ze to nie Lech podjal taka decyzje bo nie podjal zadnej a podjeli jego ludzie wymuszajac ta probe na pilotach w warunkach niemozliwych do jej wykonania.
Plusów: 0 Edgar 03.10.2016 12:21
W programie tej partii zabrakło mi programu systematycznego wykańczania Jarosława Kaczyńskiego. Po jego wyglądzie widać, że się bardzo szybko starzeje. Wykańcza go świadomość, że nie udało mu się uratować jego brata z katastrofy, do której wyjaśnienia kluczem jest ostatnia rozmowa bliźniaków. Trzeba mu o tym ciągle przypominać wtedy pęknie.
Plusów: 2 jurek 03.10.2016 11:39
Niezalogowany użytkownik Sondaże wskazują, ze politycy PIS powinni zacząć się też obawiać - w ich przypadku Trybunału Stanu

wszystkie komentarze >

Reklama