Ile osób uczestniczyło w "czarnych protestach"?

dodane 04.10.2016 14:02

PAP |

Ok. 98 tys. osób uczestniczyło w poniedziałek w całym kraju w 143 zgromadzeniach, związanych z tzw. czarnym protestem - poinformował we wtorek komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Jak dodał, policja odnotowała siedem incydentów.

Ile osób uczestniczyło w "czarnych protestach"?   Jakub Szymczuk /Foto Gość Kadr z protestu w Warszawie

Z przekazanych przez szefa KGP informacji wynika, że największe zgromadzenia odbyły się we Wrocławiu, gdzie było ok. 20 tysięcy uczestników, w Warszawie - 17 tys. uczestników i w Poznaniu - ok. 8 tys.

Policja w całym kraju odnotowała tylko siedem drobnych incydentów. "Były to bardzo drobne incydenty i tylko jeden z nich, ten poznański, miał charakter zbiorowy" - poinformował Szymczyk.

Na ul. Święty Marcin poznańska policja zatrzymała trzy osoby: dwóch mężczyzn w wieku 27 i 44 lat oraz 34-letnią kobietę, które zaatakowały policjantów. Były one wcześniej notowane za podobne przestępstwa; są powiązane ze środowiskiem anarchistycznym - poinformował Szymczyk.

Jak wyjaśnił komendant, po zakończeniu "czarnego protestu" w Poznaniu grupa 17 osób na ul. św. Marcin zaatakowała pododdział policji, który zabezpieczał ten rejon. Według relacji Szymczyka, były to osoby zamaskowane, w kominiarkach, które obrzuciły policjantów kamieniami, butelkami i zapalonymi racami. W wyniku tego - jak to określił - "bezpodstawnego ataku" pięciu policjantów zostało rannych. Mają obrażenia twarzy, poparzenia szyi i klatki piersiowej oraz potłuczenia.

"Ten atak był powodem do podjęcia interwencji, w wyniku której zatrzymano trzy najbardziej agresywne osoby. W pewnym momencie doszło do próby odbicia tych osób. Wtedy policjanci użyli gazu pieprzowego" - powiedział szef KGP.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA, DEMONSTRACJA, PAP, POLICJA, PRZESTĘPCZOŚĆ

Przeczytaj komentarze | 13 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Świetne zdjęcie. Od razu się kojarzy ze scenami z Komuny Paryskiej: Lud, kloszardzi i reszta lumpenproletariatu na barykadach.
Plusów: 1 Gość 05.10.2016 11:57
Niezalogowany użytkownik Jeżeli konsekwencje są "nieobliczalne", to skąd wiesz że są? Jeżeli coś jest nieobliczalne, może wynosić np. zero, a zerowe konsekwencje = brak konsekwencji.
Plusów: 1 jenks27 05.10.2016 09:29
PiS nie dotrzymał swojego słowa o procedowaniu w sejmie wszystkich projektów obywatelskich i poniesie tego nieobliczalne konsekwencje.
Plusów: 0 Gość 05.10.2016 09:16
Niezalogowany użytkownik Kogoś tu pogieło. To nie strajk powszechny, ale obecna władza dostała wyraźny "sygnał"

wszystkie komentarze >