Boko Haram uwolniło 21 uczennic z Chibok

dodane 13.10.2016 14:09

PAP |

Islamiści z ugrupowania Boko Haram uwolnili 21 uczennic, uprowadzonych w kwietniu 2014 roku z liceum Chibok na północnym wschodzie Nigerii - poinformował w czwartek rzecznik prasowy prezydenta tego kraju Muhammadu Buhariego.

Boko Haram uwolniło 21 uczennic z Chibok   Licealistki porwane w Chibok w Nigerii. Nagranie upubliczniło Boko Haram

W negocjacjach z porywaczami poza nigeryjskimi władzami uczestniczyli przedstawiciele Międzynarodowego Czerwonego Krzyża i rządu Szwajcarii. Według prezydenckiego rzecznika negocjacje w sprawie uwolnienia kolejnych uczennic trwają.

Młode dziewczyny zostały "dziś rano wymienione na czterech bojowników Boko Haram" w rejonie Banki na granicy z Kamerunem - poinformowało lokalne źródło, cytowane przez AFP. Przywódca Boko Haram Abubakar Shekau zapowiedział, że reszta uczennic zostanie tylko wtedy uwolniona, gdy władze wymienią je na schwytanych bojowników ugrupowania.

W kwietniu 2014 roku bojownicy Boko Haram zaatakowali w nocy liceum w Chibok i uprowadzili 276 dziewcząt w wieku od 12 do 17 lat. Ponad 50 z nich udało się uciec kilka godzin po porwaniu, wyskakując z ciężarówek, którymi je wieziono. Później się ukrywały.

Ostatecznie w ręce porywczy trafiło 219 uczennic. Jedną z nich Boko Haram uwolniło, wraz z 96 innymi zakładnikami, w maju tego roku. Łącznie w niewoli pozostaje jeszcze 197 uczennic. Sprawa uprowadzenia nigeryjskich licealistek przyciągnęła uwagę całego świata i spotkała się z międzynarodowym potępieniem.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BOKO HARAM, NIGERIA

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Atimeres 13.10.2016 20:36
Te twarze Nigeryjek wyglądałyby sensowniej, gdyby zdjęcia nie poszerzono do niedopuszczalnego stopnia.
Plusów: 1 Gość 13.10.2016 19:19
Niezalogowany użytkownik potrzeba jeszcze więcej modlitwy za te porwane dziewczęta , codziennie niech każdy da swoje pięć minut z prośbą za porwane dziewczęta oraz za inne porwane kobiety i dzieci - modlitwa daje niesamowite efekty w postaci uwolnienie porwanych - Bóg zachowa je wszystkie w czystości ich serca . Bogu chwała . pozdrawiam .

wszystkie komentarze >