Złóż podpis w obronie prof. Chazana

dodane 14.11.2016 15:50

fk

Feministki i lobby aborcyjne chcą odebrania prof. Bogdanowi Chazanowi prawa wykonywania zawodu lekarza. Wyraź swój sprzeciw.

Złóż podpis w obronie prof. Chazana   Tomasz Gołąb /Foto Gość Prof. Bogdan Chazan

Od czasu, gdy przed ponad dwoma laty ówczesny dyrektor Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie nie dopuścił do zabicia nienarodzonego dziecka, trwa kampania oszczerstw przeciw niemu. Najpierw prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zwolniła profesora z pracy. Teraz zaś środowiska feministyczne zbierają w internecie podpisy pod wnioskiem do samorządu lekarskiego o odebranie prof. Chazanowi prawa wykonywania zawodu.

Prezes Fundacji Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny Paweł Kwaśniak powiedział na zwołanej w Sejmie 14 listopada konferencji prasowej, że sytuacja ta jest odbiciem tendencji widocznych w Europie Zachodniej, gdzie także odbiera się personelowi medycznemu prawo do działania w zgodzie w własnym sumieniem.

W celu obrony dobrego imienia prof. Bogdana Chazana i obrony sumienia lekarzy oraz innych grup zawodowych, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny organizuje kampanię „W obronie sumienia”. Wniosek o nieuleganie naciskom jest skierowany do Prezesa Naczelnej Izby Lekarskiej dr n. med. Macieja Hamankiewicza, Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej lek. med. Grzegorza Wrony, Przewodniczącego Naczelnego Sądu Lekarskiego lek. Wojciecha Łąckiego, Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej prof. dr hab. med. Zbigniewa Czernickiego, Przewodniczącego Okręgowego Sądu Lekarskiego lek. med. Romana Jasińskiego.

Swój podpis możesz złożyć TUTAJ.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Ewa 16.11.2016 09:57
Niezalogowany użytkownik raczej z pragmatyzmem życiowym
Plusów: 0 Gość 16.11.2016 08:57
Niezalogowany użytkownik Fanatyzm to nie religia!!! Mam nadzieję, że nie jesteś infantylnym człowiekiem i znasz obydwie definicje tych pojęć!!!
Plusów: 2 Gość 15.11.2016 20:28
Niezalogowany użytkownik Bronić kogoś komu medycyna pomieszała się z fanatyzmem religijnym !!
Plusów: 4 jurek 15.11.2016 10:07
Niezalogowany użytkownik To jakiś plebiscyt?. Niech decyzje podejnie kompetentny organ, który będzie miał dostęp do całości danych na ten temat, a nie tak jak my jedynie informacje prasowe.

wszystkie komentarze >