O. Rydzyk przestrzega przed wielkim nieszczęściem i apeluje o modlitwę

dodane 19.12.2016 07:04

PAP |

Nasza ojczyzna jest w trudnej sytuacji, być może komuś zależy, by w Polsce doprowadzić do sytuacji, jak kiedyś w Jugosławii - podkreślił o. Tadeusz Rydzyk w komunikacie, zamieszczonym w niedzielę na stronie Radia Maryja. Redemptorysta zaapelował o modlitwę i rozmowę.

O. Rydzyk przestrzega przed wielkim nieszczęściem i apeluje o modlitwę   Jakub Szymczuk /Foto Gość Ksiądz Tadeusz Rydzyk

"Teraz nasza ojczyzna jest w trudnej sytuacji. Wygląda jakby ktoś chciał podpalić nasz dom ojczysty. W tej sytuacji prosimy wszystkich o modlitwę: starszych, dzieci, zdrowych, młodzież i szczególnie niosących z Chrystusem krzyż cierpienia. Módlmy się, abyśmy nie ulegli manipulacji już nie tylko na intelektach, ale manipulacji emocjami, negatywnymi emocjami. Być może komuś zależy, by u nas w Polsce zrobić Jugosławię, to znaczy sytuację, jak kiedyś przecież w spokojnej i pięknej Jugosławii, w której wywołali tak negatywne - jeden do drugiego - emocje, nienawiść; aż doszło do krwawych zamieszek i do wojny" - napisał o. Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja przestrzegał: "przy pomocy specjalistów od manipulacji i manipulujących mediów, a jest ich w Polsce wiele, można doprowadzić do wielkiego nieszczęścia".

"Rozmawiajmy ze sobą z myślą o dobru wspólnym, pokoju i wzajemnym szacunku. Niech w rozmowach naszych będzie siła argumentu. Potrzeba takiej rozmowy, wiele rozmów w naszej ojczyźnie, aby była siła argumentu. Argumentu prawdy, dobra, dalekomyślności, nigdy argumentu siły, krzyku, nienawiści, ulicznych zamieszek. Przyjmujemy w tej intencji komunię świętą, odmawiamy różaniec, podejmijmy post. Każdy, co może, aby opuściły naszą ojczyznę demony nienawiści, zakłamania niepokoju, złej woli" - zaapelował duchowny.

W komunikacje o. Rydzyk przytoczył słowa Jana Pawła II wygłoszone podczas pierwszej pielgrzymki do ojczyzny 10 czerwca 1979 r. w Krakowie. "Proszę was, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością - taką, jaką zaszczepia w nas Chrystus na chrzcie świętym - abyście nigdy nie zwątpili i nie znużyli się, i nie zniechęcili, abyście nie podcinali sami tych korzeni, z których wyrastamy" - mówił wówczas papież.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DEMONSTRACJA, KOŚCIÓŁ, MEDIA, PAP, RADIO, RYDZK

Przeczytaj komentarze | 63 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 20.04.2017 00:36
Niezalogowany użytkownik A skąd wiesz, że on "przeciw opozycji" mówi. Sam to sobie dopowiedziałeś i się zapowietrzasz. W słowach o. Rydzyka nie ma mowy o żadnych partiach, opozycjach i podobnych rzeczach.
Plusów: 1 Anty-Anty-AntyPiS 17.04.2017 01:35
Niezalogowany użytkownik Kilka zdań i już widać baaardzo gorąca dyskusja - czy warta tego? Trzeba przede wszystkim zapytać redaktora po co to tutaj wrzucił, bo jeśli nie jest ignorantem (a pewnie nie jest, bo Gość Niedzielny to naprawdę dobra prasa), to chodziło mu chyba o wzrost popularności, bo wszyscy doskonale zdają sobie sprawę, że samo nazwisko dyrektora Radia Maryja jest konfliktogenne. A wypowiedzi polityczne szczególnie wyzwalają w ludziach różne reakcje - bo wszyscy doskonale na polityce się znają i każdy ma racje. Ale najgorsze jest to, jak mocno jest spolaryzowane Polskie społeczeństwo - albo jesteś za PiS, albo jesteś za PO, a między jednymi a drugimi zionie nieprawdopodobna nienawiść. A ta wypowiedź tylko podsyca takie nastroje. Niestety - ani o. Rydzyk, ani Kaczyński, ani żaden polityk w Polsce nie robi absolutnie nic, aby chociażby zmiejszyć polaryzację między tymi opcjami. ps. A tak na marginesie - co ma wspólnego Polska z Jugosławią?
Plusów: 2 obserwator2 17.04.2017 00:36
Jestem zbulwersowany tym wpisem. Przecież ten facet bzdury totalne pisze.
1. Po pierwsze i najważniejsze Jugosławia byla federacją wielu Państw zjednoczonych na siłę przez komunistów. Zamieszkiwało ją wiele narodów. Polska jest jednorodna i nie jest federacją.
2. Podpalić nasz dom ojczysty ? Co to znaczy ? To jest snucie oskarżeń przeciw opozycji, że jej nie chodzi o dobro Polski, ale aby Polskę zniszczyć, siać nienawiść i doprowadzić do krwawych zamieszek. No to jest za dużo. Takimi wypowiedziami winni zająć się przełożeni księdza.
3. Osobiście uważam, że polityka PO czy SLD nie będzie dobra dla Polski, ale oskarżać innych o to, że chcą siać nienawiść, podpalić Polskę itp. To zakrawa na sianie nienawiści. I to jest ksiądz ? Może przecież popierać swoją opcję polityczną, ale i to z dużą ostrożnością. Bo PIS to nie kościół. A Kościół to nie PIS. W polityce ludzie nienawidzą i oskarżają przeciwników politycznych. W kościele uczymy się kochać także wrogów. Mamy inne cele i inną moralność.
Plusów: 0 uuu 15.04.2017 22:26
Niezalogowany użytkownik Wizjoner - prorok, a przecież już miało nie być proroków.

wszystkie komentarze >