107,6 FM

Prezydent: Nie dajmy się ponieść politycznym emocjom

Dobrobyt i trwały rozwój naszej ojczyzny zależą także od spokoju społecznego - powiedział prezydent Andrzej Duda w orędziu noworocznym. Apelował do rodaków: nie dajmy się ponieść politycznym emocjom, prowadźmy cywilizowany dialog, pracujmy razem dla Polski, szanując reguły demokracji.

"Dobrobyt i trwały rozwój naszej Ojczyzny zależą także od spokoju społecznego. W tych szczególnych dniach apeluję do wszystkich moich rodaków: nie dajmy się ponieść politycznym emocjom. Prowadźmy ze sobą cywilizowany dialog. Pracujmy razem dla Polski, szanując reguły demokracji. Pragnę Państwa zapewnić, że jako Prezydent Rzeczypospolitej będę czynił wszystko, by łagodzić niepotrzebne konflikty i wyciszać spory" - powiedział prezydent w wygłoszonym w sobotę orędziu noworocznym.

Andrzej Duda podkreślił, że Polska jest dziś państwem bardziej solidarnym, dbającym o słabszych, wyrównującym szanse. "Program 500+, podwyższenie minimalnej płacy, darmowe leki dla seniorów, obniżenie wieku emerytalnego - wszystkie te zmiany przywracają wielu Polakom poczucie godności i wiarę w to, że rządy mogą być bardziej sprawiedliwe" - powiedział prezydent.

Jak zaznaczył, w mijającym roku reformy przeprowadzone w wielu obszarach przyniosły lub przyniosą konkretne korzyści polskim rodzinom. "Zobowiązania wyborcze, złożone w trakcie kampanii prezydenckiej i parlamentarnej, są i będą nadal sumiennie realizowane" - zapewnił Andrzej Duda.

"Jesteśmy też państwem bezpieczniejszym, między innymi dzięki efektom szczytu NATO w Warszawie. Na naszej ziemi pojawią się na stałe sojusznicze wojska. Już wkrótce będziemy witać nad Wisłą amerykańskich żołnierzy. Musimy jednak także wzmacniać się sami. Rok 2017 będzie okresem głębokiej modernizacji polskiego wojska. Nasi żołnierze, piloci i marynarze muszą mieć pewność, że korzystają z najlepszego sprzętu i najbardziej nowoczesnego uzbrojenia" - powiedział prezydent.

Andrzej Duda podkreślił, że nasze bezpieczeństwo opiera się nie tylko na sojuszach militarnych, lecz także politycznych. "Polska jest jednym z największych i najważniejszych krajów w Unii Europejskiej. Poparcie polskiego społeczeństwa dla wspólnego, europejskiego projektu należy do najwyższych na Starym Kontynencie. I to przede wszystkim nam powinno zależeć na tym, by Unia Europejska poradziła sobie ze wszystkimi kryzysami, z którymi zmaga się obecnie i z którymi, niestety, zapewne zmagać się będzie także w 2017 roku. Niezależnie od różnic poglądów co do przyszłości Unii Europejskiej, funkcjonowania instytucji czy obsady najważniejszych unijnych stanowisk, jedno nie ulega wątpliwości: w interesie Polski leży stabilna, zjednoczona i solidarna Europa" - powiedział prezydent.

"Bezpieczne państwo to także silna gospodarka. Dlatego też władze powinny gwarantować polskim przedsiębiorcom jak największą swobodę działalności. Powinniśmy być otwarci na zagranicznych inwestorów, lecz przede wszystkim promować polski kapitał i polską myśl technologiczną" - podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent zapewnił, że w nadchodzącym roku, podobnie jak w minionym, będzie nadal wspierał rodzime firmy. "Zwłaszcza te, które z odwagą i bez kompleksów podbijają dalekie rynki. Czy będzie to wielki koncern energetyczny, czy mała spółka produkująca gry komputerowe - polskie przedsiębiorstwa mogą liczyć na wsparcie prezydenta" - powiedział Andrzej Duda.

Rodakom życzył spełnienia wszystkich marzeń i realizacji najbardziej ambitnych zamierzeń. "Oby rok 2017 był dla Państwa czasem rodzinnego ciepła i zawodowych sukcesów, otuchy i optymizmu. Wszystkiego dobrego!" - podkreślił Andrzej Duda.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama