Nadchodzą śnieżyce i arktyczne mrozy

dodane 02.01.2017 14:13

Wojciech Teister /TVNmeteo

Od wtorku zmiana pogody w Polsce. Temperatura w niektórych rejonach może spaść nawet poniżej -20 st. C. Kiedy i gdzie będzie najzimniej?

Nadchodzą śnieżyce i arktyczne mrozy   Henryk Przondziono /Foto Gość Zima w Koniakowie

W najbliższych dniach, począwszy od wtorku, nad Polską zmieni się pogoda. Meteorolodzy zapowiadają silny atak zimy.

We wtorek od północnego zachodu nad kraj nadciągnie niż Axel, który przyniesie gwałtowny spadek ciśnienia. Skutki Axela będziemy odczuwać najmocniej do środy. We wtorek w kraju spadnie kilka centymetrów śniegu - najmocniej będzie padać na Śląsku (do 5 cm). W środę w całym kraju ciąg dalszy opadów - lokalnie dosypie kolejne 10 cm. Opadom będzie towarzyszył silny wiatr powodujący zamiecie śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek niż Axel zacznie ustępować wyżowi Zygmunt, który przyniesie do Polski silne mrozy. Choć w czwartek możliwe są jeszcze przelotne opady śniegu, to ciśnienie wzrośnie, wskutek czego zacznie się rozpogadzać, a temperatura spadnie mocno poniżej zera. Na Podlasiu termometry wskażą -10 st. C. W kolejne dni będzie jeszcze zimniej - kulminacja mrozów przypadnie na sobotę, kiedy na północnym wschodzie kraju oraz w rejonach górskich możliwe są temperatury poniżej -20 st. C. Dużo cieplej będzie w tym czasie na Pomorzu Zachodnim, gdzie termometry wskażą ok. -6 st. C. W ciągu dnia na najzimniejszym Podlasiu temperatura nie przekroczy -10 st. C, a w rejonie Szczecina wyniesie ok. -1 st. C.

Od niedzieli będzie się stopniowo ocieplać.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 8 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 JAWA25 05.01.2017 13:08
co "dziad mróz" ma do tematu?
Plusów: 3 Gość 03.01.2017 23:59
Niezalogowany użytkownik chyba mrozie
Plusów: 3 Gość 03.01.2017 13:52
Niezalogowany użytkownik Tłumaczenie nagłówka: Idzie zima :)
Plusów: 3 Pogryziony 02.01.2017 23:15
Niezalogowany użytkownik Niech ten mróz przetrzebi te wredne kleszcze co mnie użarły dwa razy tego lata. Mrozu przybywaj!

wszystkie komentarze >