Kazimierz Michał Ujazdowski odchodzi z PiS

dodane 03.01.2017 10:05

Andrzej Grajewski

Nie mogę autoryzować takiej polityki - pisze były polityk PiS.

Kazimierz Michał Ujazdowski odchodzi z PiS   Jakub Szymczuk /Foto Gość Kazimierz Michał Ujazdowski.

Kazimierz Michał Ujazdowski, były minister w rządach PiS i poseł, a obecnie deputowany do Parlamentu Europejskiego, w specjalnym oświadczeniu poinformował, że rezygnuje z członkostwa w PiS. Przypomina w nim, że wyborcy udzielili poparcia Prawu i Sprawiedliwości, oczekując naprawy państwa, sprawiedliwej dystrybucji dóbr, poszanowania praw obywatelskich i prowadzenia dialogu ze wszystkimi środowiskami społecznymi.

„Niestety, strategia przyjęta przez kierownictwo PiS po wyborach uniemożliwia realizację deklarowanych celów. Potencjał Polski zamiast wzrastać, trawiony jest w ciągłych, niepotrzebnych konfliktach. Eskalacja sporów prowadzi do drastycznych podziałów społecznych, a brak szacunku dla niezależności Trybunału Konstytucyjnego skutkuje niepewnością prawa i obniżeniem gwarancji praw obywatelskich. Klimat nieufności do samorządów i niezależnych instytucji wydatnie obniża szanse modernizacji Polski” - pisze były już polityk PiS.

W tym kontekście Ujazdowski wymienia także spór o Trybunał Konstytucyjny oraz obecny kryzys w Sejmie. Jego zdaniem zdecydowana większość obywateli “nie chce plemiennej wojny, która odwraca uwagę od tego, co najważniejsze dla przyszłości kraju”. Tym bardziej że wszystko to dzieje się w sytuacji, gdy wyzwania międzynarodowe przemawiają za redukcją konfliktu wewnętrznego. “W takiej sytuacji - pisze Ujazdowski - dobra władza powinna dążyć do łagodzenia sporów i koncentrować się na bezpieczeństwie obywateli i ustabilizowaniu pozycji Polski na arenie międzynarodowej”. “Nie mogąc autoryzować takiej polityki - stwierdza Ujazdowski - podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa w Prawie i Sprawiedliwości”. Zamierza on zachować niezależność polityczną, a jako poseł do Parlamentu Europejskiego będzie koncentrował się na sprawach reformy Unii Europejskiej i bezpieczeństwa obywateli.

Czytaj także:

"Obawiam się, że nie ma szansy na zmianę tego kursu"
«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KAZIMIERZ MICHAŁ UJAZDOWSKI, KAZIMIERZ UJAZDOWSKI

Przeczytaj komentarze | 21 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 ppp 04.01.2017 18:36
Niezalogowany użytkownik Tym, którzy żądają oddania przez Ujazdowskiego mandatu europosła przypomnę, że Jarosław Kaczyński startujący w 1997 roku został posłem z list AWS, w której klubie nie zasiadał nawet jednego dnia - po prostu do niego nie wstąpił przed sesją inaugurującą Sejm nowej kadencji. Był więc nielojalny nim AWS zdążył coś spieprzyć, nie miał żadnego powodu by po niecałym miesiącu od wyborów zdradzić program, pod którym się podpisał w kampanii wyborczej. I co wy na to, PiSowskie bolszewiki?
Plusów: 1 Gość 04.01.2017 18:28
Niezalogowany użytkownik odnosnie Krasulskiego bo wlasnie przeczytalem artykul,ktory mial byc jego obrona.Bylbym gotow serdecznie go przeprosic za pomowienie jednak z przedstawionych dokumentow wynika,ze Krasulski zostal zdegradowany i wyrzucony z wojska za wyjatkowa nieudolnosc w 1975r.Ale w 1970 awansowal jak i w 1971...a wczoraj p.Krasulski twierdzil,ze w tamtym okresie byl przesladowany za odmowe wyjazdu przeciwko robotnikom.Czyli dokument przedstawiony przez Misiewicza zaprzecza tezie o przesladowaniu Krasulskiego bo gdyby tak bylo jak twierdzi to by go juz w 1970 wyrzucono a nie awansowano.Owszem wyrzucono go pare lat pozniej za wyjatkowa nieudolnosc.Jednak wczesniej w okresie 1970 nagradzano.Krasulski powinem nam jednak cos wjasnic bo te dokumenty go nie bronia a calkiem pograzaja.
Plusów: 1 Gość 04.01.2017 17:17
Niezalogowany użytkownik przygladam sie zyciorysysom politykow i sie zastanawiam a kogo to PiS moze wystawic?Ujazdowski czy dziadek Tuska(,ktory nie chcial isc do gazu wiec wybral zycie) to pryszcz przy Misiewiczach i Piotrowiczach PiSu...Gdy jedni siedzieli w wieznieniach za Polske a ,ktorymi gardzi i na,ktorych dzis PiS "patriotycznie" pluje jak Walesa czy Komorowski albo Michnik inni w tym samym czasie wsadzali ich do wiezien jak Piotrowicz czy Kryze,jezdzili i strzelali z czolgow 1970 (szef PiS w Elblagu Krasulski) czy obecny bojownik o wolnosc np. wicemarszalek Ryszard Terlecki gdy byla pora po temu siedzial w Kobierzynie a Kore tak uczyl brac narkotyki ,ze spalili mieszkanie...marszalek Kuchcinski jako hipis tez ma wstydliwa przeszlosc i przynaleznosc do organizacji i nie ukrywal,ze probowal tam nie tylko wodki...o prezydencie skazywanym przez sady w Tarnowie i Krakowie juz pisalem i tak sobie mysle, te kto jak kto ale wyborcy PiSu nie powinni obrazac innych bo jak sie tak zacznie wyciagac ich skrywana przeszlosc to i samemu Kaczynskiemu lojalke sie uprawdopodobni i majatek RSW Ksiazka Prasa Ruch a i Macierewicz ma dziwne dwuznaczne przypadki gdy umykal z aresztowan....Mysle,ze njlepiej gdyby juz zakonczyc to szkalowanie jednych przez drugich bo do niczego dobrego to niedoprowadzi a tylko rujnuje sie dobre imie Polski.W przeciwienstwie do was ja zaluje,ze nie zrobiono grubej kreski i nie zaczeto wszystkiego od nowa.Bo niedlugo zapiekli w zalewajacej was nienawisci rozlejecie bratnia krew.Moze kazdy by zaczal rozliczanie poczynajac od siebie i przypomnial co sam dla Polski uczynil?
Plusów: 2 Gość 03.01.2017 23:28
Niezalogowany użytkownik Jeśli ma odrobinę honoru, to powinien zrzec się przywileju bycia europosłem wybranym z listy PiS.

wszystkie komentarze >

Reklama