Kard. Schönborn: Nie można osądzać muzułmanów za to, iż chcą zislamizować Europę, ale...

dodane 03.01.2017 20:34

RADIO WATYKAŃSKIE |

Nie można osądzać muzułmanów za to, iż chcą zislamizować Europę, ale zamiast tego należy bardziej się starać, aby wypełnić kościoły. Tak powiedział kard. Christoph Schönborn w wywiadzie dla austriackiego czasopisma Kronen Zeitung.

Kard. Schönborn: Nie można osądzać muzułmanów za to, iż chcą zislamizować Europę, ale...   HENRYK PRZONDZIONO /foto gość Kard. Christoph Schönborn

Podkreślił, że dechrystianizacja Starego Kontynentu to nie wina wyznawców islamu, ale podejścia samych Europejczyków, dla których często „supermarkety stają się ważniejsze” od ich korzeni kulturowych i religijnych. Hierarcha dodał, iż on sam pragnąłby widzieć Bliski Wschód na powrót chrześcijańskim, ponieważ dla niego „chrześcijaństwo stanowi nie tylko osobiste wyznanie, lecz wiarę, która jest dobra, niezależnie od wszystkich błędów, jakich dokonano”.

Kard. Schönborn odniósł się także do tzw. Brexitu. Nazwał go „niepokojącym”, gdyż o wiele lepszą opcją od dawnych antagonizmów, które istniały na kontynencie przez wieki, jest europejska jedność.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 47 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 09.01.2017 06:03
Niezalogowany użytkownik chyba nie rozumiesz,ze tych zeslancow pozbieral gen.Anders i wzial ich ze soba i wyprowadzil z ZSSR ratujac im zycie.
Plusów: 0 Gość 08.01.2017 20:53
Niezalogowany użytkownik I gdybyś posłuchał czasami "Rozmów niedokończonych" w Radio Maryja, to byś przyjacielu wiedział takie rzeczy...
Plusów: 0 Gość 08.01.2017 20:48
Niezalogowany użytkownik Język polski jest dość trudny, dlatego wyjaśnię: zesłańcy, to nie uchodźcy. Wyjaśnię też sytuację: wracali do Ojczyzny, a nie ją opuszczali.
Plusów: 0 Gość 08.01.2017 18:13
Niezalogowany użytkownik jasne na Syberie i do Kazachstanu Stalin wyslal Polakow na wakacje pod grusza a z Andersem poszli oni na wycieczke krajoznawcza przez Bliski Wschod i Afryke bo byli ciekawi swiata....Alleluja i do przodu...

wszystkie komentarze >

Reklama