Rewolta w centrum pierwszego przyjęcia migrantów

dodane 03.01.2017 20:39

RADIO WATYKAŃSKIE |

Należy wprowadzić system przyjmowania migrantów „rozpostarty na cały kraj, z placówkami o mniejszych liczbach” ludzi wziętych pod opiekę. Do takich zmian we Włoszech wezwał dyrektor działającej przy tamtejszym episkopacie Fundacji „Migrantes”.

Rewolta w centrum pierwszego przyjęcia migrantów   PAP/EPA/ANDREA MEROLA Zamieszki o ośrodku w miejscowości Cona

Ks. Giancarlo Perego odniósł się do rewolty, do jakiej doszło w nocy z 2 na 3 stycznia w miejscowości Cona w regionie Wenecji. Przebywający tam w dużych liczbach uchodźcy rozpoczęli powstanie po śmierci 25-letniej kobiety, pochodzącej z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Katolicki kapłan potępił zarówno samą rebelię, jak i niedopatrzenia oraz braki we włoskim systemie. „Fakt, że karetka przyjechała dopiero po 5 godzinach, aby zająć się kobietą w stanie zagrożenia życia”, to „poważne niedociągnięcie” - wskazał. Jako rozwiązanie sytuacji Fundacja „Migrantes” proponuje stworzenie więcej mniejszych placówek powierzonych władzom lokalnym, a przez nie kompetentnym organizacjom. Są one bowiem o wiele lepiej utrzymywane, a przez to mniej narażone na podobne zajścia.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Gość 04.01.2017 00:08
Niezalogowany użytkownik a ja nie na temat. ;;;;;;;;;;;;;;;;; "napastnik zaatakował z pobudek narodowościowych - może mu grozić kara do 3 lat więzienia" czytam gdzie indziej, co innego. a jesli dlatego, ze nie podobala mu sie jego koszulka albo twarz to mniej? prawo tworzone przez Jaruge Nowacka jej podbych. Jaruga wiaze sie w moim mozgu glownie z jednym a mianowicie z wychowawca ktory wypisywal na koniec gimnazjum fajnemu pewnemu koledze kartke z informacja iz uwaza ze kwalifikuje sie on po gimnazjum tylko do zawodowki. kiedys analizowalo mi sie pewne teksty jarugi i pomyslalo o tych kwalifikacjach do zawodowki. duzo emocji wtedy we mnie bylo i tak mi sie utrwalilo skojarzenie.
Plusów: 4 Gość 03.01.2017 22:31
Niezalogowany użytkownik "Przebywający tam w dużych liczbach uchodźcy rozpoczęli powstanie po śmierci 25-letniej kobiety ..." - Czy papowcy nie znają zupełnie języka polskiego??? Czy nie mają pojęcia o znaczeniu słów??? Powstanie to jest wojna prowadzona przez naród. To, co tam się dzieje, to burda, a co najwyżej zamieszki. W żadnym razie powstanie. -- Jeszcze wczoraj ci sami ludzie nazwali burdy w Ełku "zamieszkami". To podstawówki z taką znajomością polskiego!
Plusów: 3 Darek 03.01.2017 21:51
Niezalogowany użytkownik Ciekawe czy rozróba w Ełku nie miała takiego celu, żeby uszkodzić tych obcokrajowców i w ten sposób zrobić "zagrożenie dla demokracji".

wszystkie komentarze >

Reklama