Lwowskie kolędowanie z arcybiskupem

dodane 04.01.2017 19:54

RADIO WATYKAŃSKIE |

Przeszło tysiąc dzieci z terenu całej archidiecezji lwowskiej odwiedziło w kurii abp. Mieczysława Mokrzyckiego na wspólnym kolędowaniu.

Lwowskie kolędowanie z arcybiskupem   Józef Wolny/Agencja GN abp Mieczysław Mokrzycki

Tradycją kilku ostatnich lat jest wspólne kolędowanie z arcybiskupem, jakie odbywa się we Lwowie. Dzieci i młodzież ze wszystkich parafii archidiecezji lwowskiej w ciągu całego dnia mają okazję spotkać się osobiście z pasterzem ich diecezji. S. Sara, dominikanka, która do Lwowa przybyła z grupą dzieci i młodzieży z Żółkwi, podkreśla: „Jest wielką radością spotkać się z księdzem arcybiskupem. Kolędy, jak wiadomo, przygotowuje się od zawsze, czyli od maleńkości. Ale chcę podkreślić, że jest to radość nie tylko dla dzieci, ale i dla rodziców. Dla całej parafii jest to wydarzenie, że można przyjechać do arcybiskupa, spotkać się z nim, złożyć mu życzenia. Jest to wielkie święto dla dzieci i młodzieży z różnych grup, ale powiem szczerze, radość dla całych rodzin, dla całej parafii”.

Kolędowanie we Lwowie ma charakter integracyjny. Na spotkanie przyjeżdżają grupy parafialne śpiewające kolędy zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim. Takie wspólne śpiewanie kolęd wlewa w serca dzieci i ich rodziców nową nadzieję, zwłaszcza w takim kraju jak Ukraina, gdzie wielu ojców rodzin musi święta spędzać na froncie, a kryzys ekonomiczny i ubóstwo wielu rodzin nie pozwoliły wystarczająco zastawić  świątecznych stołów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABP MOKRZYCKI, LWÓW