107,6 FM

Nietypowa lekcja katechezy

Uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Głogowie poznali dziś tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej. A to wszystko na religii.

Warsztaty w głogowskim gimnazjum poprowadzili strażacy z OSP Grębociach. W łatwy i przystępny sposób starali się przekazać wiedzę i umiejętności z zakresy pierwszej pomocy przedmedycznej. Podkreślali, że najważniejsze jest zachowanie spokoju i nie wpadanie w panikę.

Pomysłodawcą warsztatów był katecheta Michał Kaczyński. – Skąd taki pomysł? Przykazanie „Nie zabijaj” dotyczy też troski o życie i zdrowie drugiego człowieka. Pierwsza pomoc to też realizacja tego przykazania – przypomina katecheta. – Te umiejętności mogą przydać się nam w każdym momencie naszego życia i nie możemy mówić, że to nas nie dotyczy – podkreśla Michał Kaczyński.

W nietypowej lekcji religii uczestniczyło siedem klas. – To nie był suchy wykłada. Uczniowie mogli przećwiczyć osobiście np. pozycję bezpieczną ustaloną, resuscytacje czy pracę ze stymulatorem AED – wyjaśnia katecheta.

Uczniom inna niż zwykle religia przypadła do gustu. – To była fajna i ciekawa lekcja. Można było się sporo nauczyć. Na pewno już teraz będę wiedziała jak pomóc osobie w potrzebie – podkreśla Wiktoria Stachura.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama