Wnioski o aresztowanie dla czterech osób ws. afery reprywatyzacyjnej

dodane 01.02.2017 09:50

PAP |

Prokuratura Regionalna we Wrocławiu złożyła wnioski o tymczasowe aresztowanie 4 podejrzanych ws. reprywatyzacji w Warszawie: b. urzędnika ratusza Jakuba R., adwokata Roberta N. oraz rodziców urzędnika. Wszyscy są podejrzani o korupcję i oszustwo.

Wnioski o aresztowanie dla czterech osób ws. afery reprywatyzacyjnej   Foto Gość Pałac Kultury i Nauki

Wrocławska prokuratura regionalna przedstawiła we wtorek dwa zarzuty b. urzędnikowi stołecznego ratusza Jakubowi R. i trzy adwokatowi Robertowi N. ws. "dzikiej reprywatyzacji" nieruchomości w Warszawie. Zarzuty uczestnictwa w oszustwie usłyszały też trzy pozostałe zatrzymane w tej sprawie osoby. Prokuratura złożyła wnioski o tymczasowy trzymiesięczny areszt dla czterech z pięciu osób, które usłyszały zarzuty. Chodzi o byłego urzędnika ratusza Jakuba R., adwokata Roberta N. oraz rodziców urzędnika - Wojciecha R. i Alinę D.

Wobec piątego z zatrzymanych Mariusza L. (wcześniej prokuratura przedstawiała go błędnie jako Marcina L.) zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze: poręczenie 500 tys. zł, zakaz opuszczania kraju i zatrzymanie paszportu oraz zakaz kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi. "Złożył on obszerne i wyczerpujące wyjaśnienia. Natomiast wobec pozostałych czworga podejrzanych wyłoniła się uzasadniona obawa utrudniania postępowania" - wyjaśniła rzeczniczka prokuratury Anna Zimoląg.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AFERA REPRYWATYZACYJNA, NIERUCHOMOŚCI, PAP, ŚLEDZTWO

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Jan Roncalli 01.02.2017 11:46
Niezalogowany użytkownik Doktryna Kościoła wskazuje, że roszczenia wiary wierzących wobec niewierzących i wątpiących są uzasadnione z powodu Chrystusa będącego jedynym łącznikiem między nami i Ojcem - Miłością i Mądrością. Jan XXIII w Encyklice Mater et Magistra wskazuje na sprawiedliwość, prawdę i miłość będące odpowiednikami Drogi, Prawdy i Życia. Papież przestrzegał przed mono- i oligopolizacją kapitału, które prowadzą do zawłaszczenia życia publicznego i zwiększenia niestabilności rynków przez odebranie praw do posiadania własności ludziom ubogim. Majątek prywatyzowany powinien być tak rozdysponowany, żeby właścicielom i użytkownikom przynosił korzyści materialne i duchowe, co do sprawiedliwego podziału dóbr i usług oraz wysokości zysków, które powinny być ograniczane przez wysokość płacy minimalnej celem wzrostu obrotu, i sprawiedliwych cen oraz wysokości wynagrodzeń czy oszczędności wraz z możliwością udziału w zyskach przedsiębiorstwa. Państwo powinno być nastawione na współpracę międzynarodową celem zmniejszania nierówności społecznych poprzez inwestycje i transfer know-how do krajów rozwijających się obniżając jednocześnie ryzyko konfliktów i wewnętrznie na działalność MŚP wraz z zrzeszeniem pracowników i pracodawców w związkach zawodowych. Realizując, więc roszczenia wiary uważam za św. Janem XXIII, że to nie prawo jest źródłem szczęścia lecz Bóg jako Duch i Absolut co Papież zaznaczył w pkt. 227, więc ludzie powinni uczynić Boga priorytetem w swoim życiu, żeby móc kochać bliźnich i żyć wg zasad sprawiedliwości, które są nie w prawie stanowionym czy międzynarodowym, lecz w prawie naturalnym, ponieważ godność każdego człowieka jest pochodną Boskiego Majestatu i w tym sensie jest przyrodzona i niezbywalna.

wszystkie komentarze >