Pijesz alkohol? Prawdopodobnie przytyjesz

dodane 07.02.2017 07:10

PAP |

Każda wódka, wino, czy piwo będą musiały mieć etykietę informującą ile kalorii posiadają - taki pomysł znalazł się w projekcie nowej ustawy o wychowaniu w trzeźwości. Ma to zniechęcać konsumentow do sięgania po butelkę - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Pijesz alkohol? Prawdopodobnie przytyjesz   Roman Koszowski /foto gość Alkohole zawierają całkiem sporo kalorii

Obecnie informacja o kaloryczności umieszczana jest na wszystkich artykułach spożywczych z wyjątkiem alkoholu, produktów nieprzetworzonych, przypraw, naturalnej wody, czy gumy do żucia.

W projekcie znalazł się również zapis o zakazie koncentracji sklepów z napojami alkoholowymi na jednej ulicy. Ma to uchronić centra miast od burd. Samorządy mają też mieć większy wpływ na godziny otwarcia takich sklepów.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DETAL, HANDEL, PAP, PRAWO, PRZEGLĄD PRASY

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 07.02.2017 13:45
Niezalogowany użytkownik
1. Zmniejszenie liczby sklepów w których sprzedawany jest alkohol nie zmniejszy liczb burd. Przerabialiśmy to, gdy byłem w radzie osiedla. Na osiedlu mieliśmy 3 sklepy, przed którymi siedziały pijaczki i wyglądało to dosyć słabo. Mieszkańcy się skarżyli. Chcieli abyśmy zabrali koncesję jednemu z tych sklepów. Zrobiliśmy dokładnie odwrotnie. Pozytywnie zaopiniowaliśmy wszystkie podania o koncesję. Od kiedy w każdym sklepie (oprócz tego przy liceum i akademiku) pozwoliliśmy na sprzedaż alkoholu, pijaczki się rozproszyły i jest spokój.
2. Zakaz koncentracji sklepów z alkoholem chroni sprzedawców (przed konkurencją), a nie nabywców.
3. Ja mam niedowagę. Skoro alkohol ma tyle kalorii, to super.
Plusów: 0 Gość 07.02.2017 12:41
Niezalogowany użytkownik Raczej powinny być ostrzeżenia o poważnych skutkach picia, tak jak się robi na paczkach papierosów, do tego zdjęcia wnętrzności ciała, tego jak wódka dosłownie wypala wnętrzności, niszczy cerę, itp.

wszystkie komentarze >

Reklama