107,6 FM

KOD oklaskuje interwencję ZOMO

Do niecodziennej prowokacji doszło podczas spotkania „Latającego Uniwersytetu KOD” w Białymstoku, na którym obecny był redaktor „Gazety Wyborczej”, Adam Michnik.

Na spotkaniu działaczy KOD z Adamem Michnikiem Młodzież Wszechpolska postanowiła przeprowadzić happening. Część Wszechpolaków przerywało prowadzącej i próbowało zadać pytanie. Druga część, przebrana za ZOMO, wyprowadziła kolegów ze spotkania.

Filmik z wydarzenia umieściła Młodzież Wszechpolska na swoim profilu twitterowym.

Część uczestników spotkania KOD, nie zdających sobie najwyraźniej sprawy z happeningowego charakteru wydarzenia, z entuzjazmem odniosło się do „interwencji”. Pojawiły się oklaski i okrzyki „pałować porządnie chuliganów”.

– KOD walczy o wolność słowa i wolność mediów, ale jego działacze popierali wyprowadzenie ze spotkania naszych kolegów, którzy próbowali zadać pytania na spotkaniu, ponieważ się z nimi nie zgadzali – mówi serwisowi gosc.pl rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej, Mateusz Pławski. – Nie wiem, czy uczestnicy spotkania nie zdawali sobie sprawy, że funkcjonariuszami ZOMO byli przebierańcy, ale odnieśli się do interwencji z aprobatą – dodaje rzecznik.

Młodzież Wszechpolska protestowała też przeciwko redaktorowi „Gazety Wyborczej” przed budynkiem, w którym odbywało się spotkanie KOD.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama