107,6 FM

Nowa metoda leczenia - głodzenie

Nowy projekt ustawy dot. opieki medycznej zaprezentowany w Portland w stanie Oregon, USA, może umożliwić skazywanie pacjentów chorych na demencję na śmierć głodową.

Projekt miałby dotyczyć chorych na demencję, Alzheimera lub inne choroby umysłowe związane ze starszym wiekiem. Obecnie prawo w stanie Oregon zabrania niekarmienia osób starszych, które same nie mogą się nakarmić, a które są świadome i mogą żuć i połykać pokarm, potrzebują jedynie pomocy w dostarczeniu pokarmu do ust. Natomiast nowy projekt zniósłby te zabezpieczenia, chroniące osoby starsze przed okrutnym zaniedbaniem.

Ustawa to odpowiedź na sprawę jednej z pacjentek z Alzheimerem, Harris, która już na wczesnym etapie choroby straciła zdolność do samodzielnego jedzenia i musiała być karmiona. Jej mąż złożył pozew domagając się zaprzestania karmienia, jednak sąd odrzucił jego wniosek. Według prawa stanowego zaprzestanie karmienia dotyczy tylko sztucznego pożywienia i nawodnienia, nie dotyczy tzw. karmienia łyżką.

Metoda VSED, czyli odmówienie jedzenia i picia, to kolejna z form tzw. wspomaganego samobójstwa. O straszliwych skutkach tej metody, którą obecnie się forsuje, pisaliśmy już wcześniej tutaj.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama