107,6 FM

Częstochowa: Radna PO pozwana za wypowiedź o żołnierzach wyklętych

"Nie pozwolę na to, aby mianem bandytów i morderców Żydów określano naszych bohaterów narodowych."

Jolanta Urbańska – radna miasta Częstochowy z Platformy Obywatelskiej – podzieliła się ze znajomymi na facebooku swoimi przemyśleniami na temat żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Otwarcie deklarująca swoje lewicowe sympatie radna wymieniła pseudonimy kilku żołnierzy wyklętych, nazywając ich „bandytami” i jednocześnie oskarżając o „zabijanie Żydów”.

Bohaterami wypowiedzi Urbańskiej byli m.in. Zygmunt Szendzielarz „Łupaszko”, Józef Kuraś „Ogień” czy też Stanisław Sojczyński „Warszyc”. Szczególnie atak na tego ostatniego nie spodobał się dwójce byłych radnych PiS: Arturowi Sokołowskiemu i Krzysztofowi Janusowi, którzy złożyli do częstochowskiej prokuratury zawiadomienie w sprawie znieważenia „Warszyca”.

„Mnie można obrażać – mam grubą skórę, wiele już zniosłem, wiele jeszcze zniosę. Ale nie pozwolę na to, aby mianem bandytów i morderców Żydów określano naszych bohaterów narodowych i regionalnych, takich jak kapitan Stanisław Sojczyński „Warszyc”. Na takie wpisy trzeba reagować – napisał na facebooku Artur Sokołowski.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama