Częstochowa: Radna PO pozwana za wypowiedź o żołnierzach wyklętych

dodane 02.03.2017 11:22

Marcin Kościelniak

"Nie pozwolę na to, aby mianem bandytów i morderców Żydów określano naszych bohaterów narodowych."

Częstochowa: Radna PO pozwana za wypowiedź o żołnierzach wyklętych   Wikipedia /IPN Stanisław Sojczyński „Warszyc” (1910-1947) - zdjęcie wykonane po aresztowaniu w 1946 r.

Jolanta Urbańska – radna miasta Częstochowy z Platformy Obywatelskiej – podzieliła się ze znajomymi na facebooku swoimi przemyśleniami na temat żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego. Otwarcie deklarująca swoje lewicowe sympatie radna wymieniła pseudonimy kilku żołnierzy wyklętych, nazywając ich „bandytami” i jednocześnie oskarżając o „zabijanie Żydów”.

Bohaterami wypowiedzi Urbańskiej byli m.in. Zygmunt Szendzielarz „Łupaszko”, Józef Kuraś „Ogień” czy też Stanisław Sojczyński „Warszyc”. Szczególnie atak na tego ostatniego nie spodobał się dwójce byłych radnych PiS: Arturowi Sokołowskiemu i Krzysztofowi Janusowi, którzy złożyli do częstochowskiej prokuratury zawiadomienie w sprawie znieważenia „Warszyca”.

„Mnie można obrażać – mam grubą skórę, wiele już zniosłem, wiele jeszcze zniosę. Ale nie pozwolę na to, aby mianem bandytów i morderców Żydów określano naszych bohaterów narodowych i regionalnych, takich jak kapitan Stanisław Sojczyński „Warszyc”. Na takie wpisy trzeba reagować – napisał na facebooku Artur Sokołowski.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 19 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 GośćNoitak 08.04.2017 12:35
Niezalogowany użytkownik Ach wspaniale Panowie byli-radni. Ufam, że dojdzie do tego procesu i zostaniecie koncertowo rozjechani na placek przy pomocy niezbitych dowodów pochodzących z waszego ukochanego zasobu IPN. Tam jest czarno na białym spisane, ile niewinnych osób, także kobiet i dzieci, zabili wasi ukochani bandyci przeklęci. Tyle tylko, że nigdy nikt tym nie słyszał, niebogi. Żydów, Polaków, Białorusinów ...
Plusów: 1 Gość 05.03.2017 14:38
Niezalogowany użytkownik No tak, Sowieci zachowywali sie w calej rozciaglosci naprawde jak dzentelmeni i to przez caly czas trwania wojny a nawet po jej zakonczeniu... Przyrzekli sobie np., ze kobiet i dzieci w zadnym razie mordowac nie beda. Dzisiaj trudno nawet policzyc kobiety powojennego antykomunistycznego podziemia, ktore stracily zycie w sowieckich kazamatach! Natomiast egzekucja 17-letniej (sic!) Danuty Siedzikowny "Inki" stanowila tylko taki maly "wyjatek" od ich zasady niemordowania dzieci!
Plusów: 0 Gość 03.03.2017 20:00
Niezalogowany użytkownik wrecz przeciwnie.Dlugo by opisywac zbrodnie NKWD czy SS i Wermahtu czy UPA.Jednak porownywanie Ognia czy Lupszki,ktorzy mordowali kobiety i dzieci ,rabowali ludzi i zabijali dlatego do rotmistrza Pileckiego i jego podobnych mu bohaterow naprawde nieprzystoi.Stawianie Ognia na rowni z Pileckim jest hanba.Ale w tym sporze chodzi cos innego.Tu chodzi o zderzenie moralnosci.Wytlumacze na przykladzie posla Czarneckiego.Gdy on donosil na Polske bylo to patriotyczne wg. PiSu ale gdy zrobil to ktos inny byla to wg. niego zdrada Polski.Gdy zabierano emertury zolnierzom czy milicjantom nawet za jeden dzien pobytu w szkole SB to wg Czarneckiego chodzi o sprawiedliwosc dziejowa i wyeliminowanie SBekow. Ale gdy opublikowana lojalke ambasadora Przylebskiego to sie juz to nie liczy bo to porzadny czlowiek wg. Czarneckiego.No co mozna na taka moralnosc powiedziec?No taka panuje zaklamana moralnosc i stad tacy bohaterowie u was.No wstyd,ze czlowiek musi sie upominac o godnosc prawdziwego bohatera jakim jest Pilecki i prosic was abyscie nie porownywali go ze zbrodniarzami bo to jest nieprzyzwoite.To jest hanbienie imienia Polski.
Plusów: 1 Gość A. 03.03.2017 19:09
Niezalogowany użytkownik Gosc 15:11, dzieki za uwazne czytanie i sluszna poprawke. Gosc 18:22, zabraklo rzeczowych argumentow, prawda?

wszystkie komentarze >