107,6 FM

Papież przyjmie przywódców europejskich

Szefowie państw europejskich spotkają się 24 marca z papieżem Franciszkiem w Rzymie przed rozpoczęciem szczytu Unii Europejskiej, który ma nadać tej instytucji nowy kierunek po Brexicie - poinformował portal Euroactiv.

Szczyt odbędzie się 25 marca w 60. rocznicę Traktatów Rzymskich, które zapoczątkowały Europejską Wspólnotę Gospodarczą, poprzedniczkę UE.

O możliwości spotkania europejskich przywódców z papieżem wspomniał 27 lutego premier Malty Joseph Muscat. Jego zdaniem Franciszek może „zapewnić przywództwo, którego brakuje osobistościom politycznym”. - Jestem pewien, że - biorąc pod uwagę okoliczności - jest on najwłaściwszym przywódcą mającym kompetencję i wizję zabierania głosu przekraczającego oczywistości i banały, które wszyscy wypowiadamy w polityce - stwierdził szef maltańskiego rządu, dodając z uśmiechem, że „mówi to socjalista”.

Również kierujący Instytutem Jacquesa Delorsa, Yves Bertoncini uważa, że od zakończenia prezydentury Baracka Obamy, papież jest jedynym autorytetem moralnym, mogącym być przewodnikiem dla europejskich przywódców.

Papież Franciszek w listopadzie 2014 r. odwiedził siedzibę Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Z kolei w maju 2016 r. otrzymał Nagrodę Karola Wielkiego, przyznawaną osobom zasłużonym dla jedności europejskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama