107,6 FM

Telefon na szpital

Nie wiesz co zrobić ze starą komórką? Oddaj ją na szpital.

Przez cały kres Wielkiego Postu w szkołach i parafiach diecezji sandomierskiej trwa zbiórka niepotrzebnych telefonów komórkowych. Wielu z nas zastanawia się co z nimi zrobić. Teraz jest szansa na mądre, niosące pomoc, a przy tym ekologiczne pozbycie się nieużywanych urządzeń. - Telefony mogą być w różnym stanie - dobre oraz zepsute. Aparaty zostaną poddane recyklingowi lub rozebrane na części. Dochód z całej tej operacji przeznaczymy na pomoc szpitalowi im. kard. Adama Kozłowieckiego w Lusace w Zambii - informuje ks. Daniel Koryciński, koordynator akcji.

Telefony można składać w parafiach oraz szkołach. Należy pamiętać, by umieścić je w plastikowym woreczku. Wszystkie aparaty zostaną odebrane po świętach Wielkanocnych. Pierwsze komórki już trafiły do Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego. Kilka dni temu nieużywane aparaty przynieśli uczniowie Szkoły Podstawowej w Hucie Komorowskiej.

- Nasza akcja spotkała się z dobrym odzewem, telefonów wciąż przybywa, a do zakończenia zbiórki jeszcze jest trochę czasu - dodaje ks. Daniel Koryciński.

Bliższe informacje o akcji można uzyskać pod numerem telefonu 667 339 673 lub poprzez kontakt za pośrednictwem poczty elektronicznej - danielk7@o2.pl
Organizatorami zbiórki są: Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży, Papieskie Dzieła Misyjne oraz Fundacja „Serce bez granic”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama