107,6 FM

Theresa May spotka się z Jarosławem Kaczyńskim

Brytyjska premier Theresa May spotka się w czwartek o godz. 16.45 czasu polskiego w Londynie z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim - podał rzecznik Downing Street.

Żałujemy decyzji brytyjskiej, ale bardzo chcielibyśmy, by Wielka Brytania utrzymała ścisłe związki z UE, z Europą - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w Londynie, przed spotkaniem z premier Wielkiej Brytanii Theresą May.

"Żałujemy decyzji brytyjskiej, ale bardzo chcielibyśmy, by Wielka Brytania utrzymała ścisłe związki z UE, z Europą" - mówił Kaczyński dziennikarzom po spotkaniu z Polonią w Ambasadzie RP, jadąc na spotkanie z szefową brytyjskiego rządu.

"Szefowie partii, którzy są w jednej rodzinie partii europejskiej, w EKR, po prostu rozmawiają ze sobą" - podkreślił, pytany, czy jego rozmowa z May nie podważa pozycji premier Beaty Szydło. "Pani premier jest premierem, szefem rządu, ja jestem szefem partii rządzącej. Po prostu to jest sytuacja, która prowadzi do tego, że czasem także szefowie partii rządzącej z innymi szefami partii rządzącej rozmawiają. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego" - zaznaczył.

Spotkanie obojga polityków miało się odbyć w środę po południu, ale zostało przełożone z powodu ataku w pobliżu parlamentu w centrum brytyjskiej stolicy. Zginęły w nim cztery osoby, w tym napastnik i policjant pilnujący parlamentu, a kilkadziesiąt osób odniosło obrażenia.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama