Kłopotliwy majątek Ivanki?

dodane 01.04.2017 08:26

PAP |

Zatrudnieni w Białym Domu córka prezydenta i jej mąż Jared Kushner zgromadzili na swoich kontach 741 mln dolarów ( ok. 2,9 miliarda PLN ). Komentatorzy mówią o konflikcie interesów.

W deklaracji majątkowej Jared Kushner podał ponadto, że dochody jego żony z jej udziałów w Trump International Hotel, od stycznia 2016 do marca 2017, wyniosły "pomiędzy 1 mln do 5 mln dolarów".

Informacje o majątku córki i zięcia Trumpa pochodzą z ich zeznań finansowych.

36-letni Jared Kushner, od czasu kampanii wyborczej jeden z najbliższych doradców Donalda Trumpa, w ubiegły poniedziałek został mianowany szefem nowopowstałego Biura Amerykańskich Innowacji Białego Domu. Kushner,który tak jak jego teść dorobił się sporego majątku na rynku nieruchomości, bezpośrednio podlega prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

35-letnia Ivanka Trump, poinformowała w ubiegłą środę, że została zatrudniona jako doradczyni prezydenta. Ivanka Trump wydała wtedy oświadczenie, w którym poinformowała, że uwagi na "możliwy konflikt etyczny wynikający z podjęcia pracy w Białym Domu" zdecydowała się nie pobierać żadnego wynagrodzenia.

Amerykańskie media po opublikowaniu deklaracji majątkowych Ivanki i jej męża, zwróciły uwagę , że córka prezydenta nadal posiada udziały w hotelu Trump International położonym kilka kroków od Białego Domu.

Fakt, że Ivanka Trump czerpie zyski z udziałów w hotelu położonym w pobliżu Białego Domu, zdaniem komentatorów, rodzi podejrzenia o konflikt interesów.

Przepisy regulujące działalność rządu federalnego wymagają złożenia deklaracji o stanie majątkowym od wszystkich urzędników wysokiego i średniego szczebla w momencie podjęcia pracy. Obowiązek ten obejmuje także osoby, które - jak córka prezydenta - nie pobierają wynagrodzenia.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FINANSE, KONSUMENCI, PAP, RZĄD, USA

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 trzinaalli 02.04.2017 16:12
Niezalogowany użytkownik Gość Niedzielny nazywa się "katolicki tygodnik opinii". Więc oprócz tematów dot. religii są też inne z życia codziennego. Dlatego drugi człon nazwy to "tygodnik opinii". Często ta opinia jedynie tutaj jest prawdziwa, zgodna z faktami i nieprzeinaczana. Tak wiec tutaj mamy wszystko i nie musimy szukać osobno informacji o religii, gospodarce, sporcie, czy o Ivance.
Plusów: 4 JAWA25 01.04.2017 23:45
zawsze to powtarzam
Plusów: 1 Gość 01.04.2017 12:27
Niezalogowany użytkownik Gdyby wszystkie 35-latki były tak piękne jak Ivanka. Bogate jak ona nie muszą być...
Plusów: 4 tradycja 01.04.2017 09:38
Niezalogowany użytkownik Bardzo ważna wiadomość - majątek córki Trumpa.... Akurat na gościu.pl (katolickim portalu?) takie informacje jak polityka i sport są w znacznej przewadze nad przekazami religijnymi.Dlaczego? O tym wszystkim mogę przeczytać na każdym innym portalu, więc oszczędźcie sobie i internautom tych informacji i skupcie się na wierze i Bogu. Po to tu zaglądam, a nie żeby czytać o Ivance czy Stochu.

wszystkie komentarze >