Kreml odpowiada polskiej prokuraturze

dodane 03.04.2017 12:47

PAP |

Kreml nie zgadza się z zarzutami kierowanymi przez polską prokuraturę pod adresem rosyjskich kontrolerów, których oskarża się o doprowadzenie do katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, w której zginął prezydent Polski Lech Kaczyński - pisze w poniedziałek TASS.

Kreml odpowiada polskiej prokuraturze   Roman Koszowski /Foto Gość Kreml moskiewski

"Z takimi wnioskami (o winie kontrolerów) nie sposób się zgodzić" - oznajmił dziennikarzom rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Przypomniał, że Rosja prowadzi własne śledztwo w sprawie katastrofy.

"Niewątpliwie okoliczności tej tragedii są już dość poważnie zbadane" - powiedział Pieskow. Zapewnił, że prace w tej dziedzinie będą kontynuowane.

Zastępca polskiego prokuratora generalnego Marek Pasionek poinformował na konferencji prasowej w Warszawie w poniedziałek, że prokuratura sformułowała nowe zarzuty wobec rosyjskich kontrolerów i trzeciej osoby przebywającej wówczas w wieży kontroli lotów - przypisano im przestępstwo umyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym.

10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym Lech Kaczyński i jego małżonka. Śledztwo w sprawie początkowo prowadziła Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Postawiła ona zarzuty dwóm kontrolerom lotów ze Smoleńska (dotychczas nie zdołano im ich przedstawić) oraz dwóm oficerom rozwiązanego po katastrofie 36. pułku. 4 kwietnia 2016 r. śledztwo przejęła Prokuratura Krajowa z nowym zespołem śledczym.

Własne śledztwo prowadzi strona rosyjska, która wiele razy podkreślała, że przed jego zakończeniem nie zwróci Polsce wraku Tu-154 i jego "czarnych skrzynek".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KATASTROFY, LOTNICTWO, PAP, ROSJA, SMOLEŃSK

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Gość 04.04.2017 13:29
Niezalogowany użytkownik Rosja jeszcze nie przyznała sie do ludobójstwa w Katyniu...ale trzeba robic swoje, niech prawda bombarduje Rosjan oraz Europejczyków
Plusów: 0 Gościówa 03.04.2017 17:49
Niezalogowany użytkownik Czy kogoś to dziwi? Przecież ten pan Pasionek już raz - o ile się nie mylę - pisał scenariusz o min. Kaczmarku na korytarzach hotelu. Żenada ekipy mgr. prawa (?) Ziobry.

wszystkie komentarze >