107,6 FM

Marsz dla Życia i Rodziny, Pszczyna, 3 maja

Pszczyna. Marsz dla Życia i Rodziny po raz trzeci odbędzie się 3 maja. O 12.30 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin. Zaraz po niej, około 13.30, sprzed kościoła wyruszy kolorowy i radosny przemarsz na pszczyński Rynek.  

Marsz to okazja do tego, żeby dać świadectwo, jak wielkim darem jest rodzina, i zamanifestować radość z jej posiadania. Uczestnicy marszu chcą także zwrócić uwagę opinii publicznej na sytuację rodzin w Polsce oraz stanąć w obronie życia. Organizatorzy zachęcają do udziału rodziny wraz z przyjaciółmi i znajomymi, a także wszystkich tych, którzy chcieliby wyrazić swoje przywiązanie do tych wartości i podzielić się nimi z innymi.

Maszerującym towarzyszyć będzie orkiestra górnicza. W programie przewidziany jest także występ Jadzi, która wygłosi monolog o rodzinie po śląsku. Głos zabiorą także uczestnicy marszu - swoim świadectwem podzieli się jedna z rodzin.

W tym samym dniu, na pszczyńskim Rynku, odbędzie się rodzinny festyn parafialny organizowany przez parafię Wszystkich Świętych. Organizatorem Marszu dla Życia i Rodziny jest parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i MB Częstochowskiej w Pszczynie. Patronat nad wydarzeniem objął abp Wiktor Skworc, a także dekanat pszczyński, Gmina Pszczyna oraz powiat pszczyński.

Marsz dla Życia i Rodziny, Pszczyna, 3 maja  

 

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama