Partia Macrona może być największą partią we francuskim parlamencie

dodane 03.05.2017 19:17

PAP |

Partia En Marche! centrysty i kandydata na prezydenta Francji Emmanuela Macrona ma szansę stać się najsilniejszym ugrupowaniem we francuskim parlamencie po czerwcowych wyborach - wynika z opublikowanego w środę sondażu.

Partia Macrona może być największą partią we francuskim parlamencie   PAP/EPA/IAN LANGSDON Emmanuel Macron

Badanie opinii publicznej, przeprowadzone na zlecenie dziennika "Les Echos" przez ośrodek OpinionWay-SLPV Analytics, wskazuje, że En Marche! może uzyskać nawet 249-286 miejsc w liczącym ogółem 577 mandatów Zgromadzeniu Narodowym, niższej izbie parlamentu.

Pozostałe partie centrowe oraz konserwatywne zdobyłyby ok. 200-210 mandatów, rządząca obecnie Partia Socjalistyczna - 28-43, a skrajnie prawicowy Front Narodowy Marine Le Pen, która zmierzy się z Macronem w drugiej turze wyborów prezydenckich - 15-25 mandatów.

To pierwszy sondaż opublikowany przez wyborami parlamentarnymi, których pierwsza tura odbędzie 11 czerwca, a druga - 18 czerwca. Badanie objęło tylko okręgi wyborcze w kontynentalnej Francji, w których wyłania się 535 spośród 577 deputowanych Zgromadzenia Narodowego.

W najbliższą niedzielę, 7 maja, we Francji odbędzie się druga, rozstrzygająca tura wyborów prezydenckich, w której zmierzą się uważany za faworyta Macron oraz skrajnie prawicowa Le Pen.

Zarówno Macron, który założył En Marche! zaledwie rok temu, jak i Le Pen, której Front Narodowy ma w obecnym parlamencie tylko dwa mandaty, byli wielokrotnie pytani o zdolność do zbudowania parlamentarnej większości - przypomina Reuters.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| FRANCJA, PAP, PARLAMENT, PARTIE, PREZYDENT, WYBORY

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 JAWA25 03.05.2017 19:52
na czym polega ta skrajna prawicowość Frontu skoro dopiero co demaskowano http://info.wiara.pl/doc/3838545.Prawicowosc-bezobjawowa-Marine-Le-Pen
Plusów: 5 Gość 03.05.2017 19:24
Niezalogowany użytkownik Mimo bezczelnosci Macrona żal mi Francuzow ktorych pod jego przywodztwem czeka islamizacja i kalifat.

wszystkie komentarze >