Zaskakujące słowa Fransa Timmermansa ws. Polski

dodane 11.05.2017 17:30

PAP |

Wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans powiedział w czwartek w Sztokholmie, że nie czas jeszcze na podejmowanie dalszych działań przeciwko Polsce w sprawie rządów prawa - podał Reuters.

Zaskakujące słowa Fransa Timmermansa ws. Polski   PAP/EPA/OLIVIER HOSLET Frans Timmermans (L)

"Nie jestem gotów ogłosić żadnych dalszych kroków na tym etapie. Mamy pewną liczbę instrumentów. (...) Wierzę, że wciąż jest miejsce na dialog polityczny" - powiedział Timmermans dziennikarzom.

Dodał, że ma nadzieję na przeprowadzenie debaty w tej sprawie na forum Rady do Spraw Ogólnych w przyszłym tygodniu.

Szef MSZ Witold Waszczykowski poinformował w środę, że Polska otrzymała raport, który Timmermans przygotował dla Rady ds. Ogólnych. Waszczykowski zapowiedział, że na raport odpowiemy we wtorek na posiedzeniu Rady w Brukseli, gdyż jest on stronniczy.

Sprawa prowadzonej wobec Polski przez Komisję Europejską procedury ochrony praworządności ma trafić we wtorek 16 maja na posiedzenie unijnej Rady ds. Ogólnych, czyli posiedzenie ministrów odpowiedzialnych za sprawy europejskie. Informacje w tej sprawie ma przedstawić KE, która sama według informacji PAP domagała się, by wprowadzić ten punkt do porządku obrad.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DYPLOMACJA, KE, ORGANIZACJE, PAP, POLSKA, SZWECJA

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 MacBlacker 28.05.2017 15:05
Ej Ti Mermans łapy precz od mojego kraju!!!!
Plusów: 3 Krzysiek 12.05.2017 16:40
Niezalogowany użytkownik Pan >>Frans Timmermans powiedział w czwartek w Sztokholmie, że nie czas jeszcze na podejmowanie dalszych działań przeciwko Polsce w sprawie rządów prawa<< Czy to ma oznaczać, że eu stoi powyżej PRAWA, i sądzi tych którzy postępują zgodnie z PRAWEM a nie zgodnie z linia partyjną ue?
Plusów: 7 Petrus 12.05.2017 10:32
Niezalogowany użytkownik Tacy politycy jak Timmermans i jemu podobni, to "gangrena" dzisiejszej Europy, ludzie puści i wyrachowani, zadufani w sobie. To takie typy doprowadziły do tego, że UE trzeszczy w szwach, a na kontynencie pojawił się islamski terroryzm.
Plusów: 5 paulus 12.05.2017 06:47
Niezalogowany użytkownik pan timmermans zapomnial tylko dodac...zlodzieje wszystkich krajow laczcie sie...Szczesc Boze.

wszystkie komentarze >