Portugalskie media chwalą Lewandowskiego

dodane 12.06.2017 16:10

PAP |

Portugalskie media twierdzą, że Cristiano Ronaldo znalazł godnego siebie rywala w wyścigu o tytuł najlepszego strzelca eliminacji do piłkarskiego mundialu. Jest nim Robert Lewandowski, który, określany przez komentatorów jako "kompletny zawodnik", ma także 11 goli.

Portugalskie media chwalą Lewandowskiego   PAP/Bartłomiej Zborowski Robert Lewandowski

Telewizja Sport TV przypomina, że pomimo potencjalnie trudniejszych rywali, jakich w grupie E ma Polska, kapitan biało-czerwonych nie zwalnia tempa i dotrzymuje kroku Ronaldo w walce o tytuł najlepszego strzelca eliminacji MŚ w Europie.

"To już drugi hat-trick Lewandowskiego w tych eliminacjach i po raz kolejny zdobyty przeciwko renomowanej drużynie, jaką jest Rumunia. Wcześniej kapitan Polaków zaaplikował trzy gole w jednym meczu równie trudnemu rywalowi - zespołowi Danii" - ocenił Sport TV.

Z kolei komentatorzy telewizji RTP określają Polaka jako jednego z najbardziej kompletnych piłkarzy na świecie. Porównują go do Ronaldo, twierdząc, że z podobną łatwością zdobywa bramki zarówno z akcji, jak i ze stałych fragmentów gry. Wskazują, że zarówno Lewandowski, jak i Portugalczyk są podczas meczu aktywni w defensywie.

"W piątek w wygranym 3:0 przez Portugalię meczu z Łotwą Ronaldo po raz kolejny okazał się bohaterem spotkania. Nie dość, że zdobył dwa gole, to jeszcze asystował przy trzeciej bramce strzelonej przez Andre Silvę" - przypomniała portugalska telewizja publiczna.

Media w Portugalii komentując wyniki spotkań ostatniej kolejki eliminacji do mundialu w 2018 r. wskazują, że hat-trick Lewandowskiego w meczu z Rumunią (3:1) znacząco przybliżył podopiecznych Adama Nawałki do wyjazdu na rosyjski turniej.

"Polska, podobnie jak Niemcy, to w tej chwili niemal pewniak do awansu na mundial. Sytuacja zespołu Fernando Santosa wciąż jest tymczasem niepewna i prawdopodobnie dopiero bezpośredni mecz ze Szwajcarią przesądzi o tym, czy naszym piłkarzom uda się zdetronizować w grupie B Helwetów" - oceniło RTP.

Także sportowy dziennik "O Jogo" w swoim poniedziałkowym wydaniu przypomniał o kolejnym hat-tricku Lewandowskiego oraz o niemal pewnym awansie biało-czerwonych na MŚ. Odnotował, że w przeciwieństwie do Ronaldo Lewandowski zdobył co najmniej jednego gola w każdym spotkaniu swej drużyny.

"W sobotę Lewandowski zrównał się przed własną publicznością z Cristiano Ronaldo, zapewniając sobie kolejne trzy bramki, a swej drużynie dając kontynuację spokojnego marszu ku Rosji" - napisał sportowy dziennik.

Po sześciu kolejkach eliminacji do przyszłorocznego mundialu w Rosji w grupie E prowadzi Polska z 16 punktami. Biało-czerwoni mają o sześć punktów więcej niż kolejne w tabeli reprezentacje Danii i Czarnogóry.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CRISTIANO RONALDO, FUTBOL, LEWANDOWSKI ROBERT, , PAP, PIŁKA NOŻNA

Reklama