Rusza "Rajd dla życia"

dodane 01.07.2017 08:40

PAP |

W sobotę wyrusza 8. edycja "Rajdu dla Życia" - rowerowej pielgrzymki promującej obronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Dwie grupy rowerzystów ruszą z Oświęcimia i Gdańska, by 7 lipca dotrzeć do Łodzi - poinformowało w komunikacie przesłanym PAP Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Jak napisali organizatorzy, "celem pielgrzymowania jest dzielenie się świadectwem o wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci, wyrażenie sprzeciwu wobec aborcji oraz promowanie duchowej adopcji dziecka poczętego" (polegającej na codziennej modlitwie różańcowej w intencji dziecka zagrożonego aborcją, przez dziewięć miesięcy - PAP)". W czasie Rajdu uczestnicy będą rozdawali materiały pro-life; organizowane będą też spotkania z mieszkańcami mijanych miejscowości.

"Grupa wyruszająca z Gdańska pokona w ciągu 7 dni dystans ponad 560 km, przejeżdżając przez teren 8 diecezji. Trasa tej nitki Rajdu prowadzi m.in. przez Elbląg, Dobre Miasto, Szczytno, Rostkowo, Nasielsk, Nowy Dwór Mazowiecki, Żelazową Wolę, Sochaczew i Łowicz. Trasa Oświęcim - Łódź liczy ponad 580 km" - informują organizatorzy.

Rajd zakończy się 7 lipca pod katedrą św. Stanisława Kostki w Łodzi, gdzie "bezpośrednio po przyjeździe odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca Rajd oraz happening pro-life".

Hasłem tegorocznej edycji rajdu jest "Kierunek Łódź Piotrowa".

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zostało reaktywowane w 1990 roku przez Konferencję Episkopatu Polski. Obecnie skupia ok. 30 tys. członków.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, KSM, PAP, SPOŁECZEŃSTWO, STOWARZYSZENIA

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl