ŚDM pod Dębowcem rok temu. Byłeś?

dodane 24.07.2017 08:27

Urszula Rogólska

zobacz galerię 

Rok temu - w niedzielę 24 lipca - w bielskiej hali pod Dębowcem spotkały się tysiące młodych, którzy w ramach Światowych Dni Młodzieży spędzali Dni w Diecezji na Podbeskidziu.

ŚDM pod Dębowcem rok temu. Byłeś?   Urszula Rogólska /Foto Gość Święto młodych pod Dębowcem

Pamiętacie ten niezwyczajny czas ubiegłego roku? "Dni w Diecezji" i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie? Zapraszamy was do fotograficznych wspomnień!

Przyślijcie nam wasze zdjęcia z przeżywanych w waszych parafiach w zeszłym roku "Dni w Diecezji", spotkania w hali pod Dębowcem lub już z Krakowa. Czekamy! Stworzymy z nich galerię zdjęć, którą tutaj pokażemy wszystkim - e-mail: bielsko@gosc.pl. W temacie napiszcie - ŚDM.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Schola Dni w Diecezji pod Dębowcem
Pierwsi, spośród 6 tys. uczestników ŚDM z 30 krajów, którzy gościli w domach naszych rodzin na Podbeskidziu, przyjechali do diecezji bielsko-żywieckiej już niedzielę 17 lipca 2016 r.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Finał Dni w Diecezji

Przez kolejne dni przeżywali "Dni w Diecezji" - poznawali kulturę naszego regionu, odwiedzili Muzeum Auschwitz-Birkenau, w grupach narodowościowych i językowych uczestniczyli we Mszy św. na skoczowskiej Kaplicówce, pod Krzyżem Trzeciego Tysiąclecia na wzgórzu Trzy Lipki w Starym Bielsku oraz w amfiteatrach w Wiśle i Żywcu.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Bielsko-żywieckie wolontariuszki

W niedzielę 24 lipca spotkali się razem z nami na terenach Hali Widowiskowo-Sportowej pod Dębowcem w Bielsku-Białej i wspólnie wzięliśmy udział w nabożeństwo rozesłania z udziałem wszystkich grup. Razem spędziliśmy czas od godziny 15.00 i Koronki do Miłosierdzia Bożego, po adorację Najświętszego Sakramentu i Apel Jasnogórski na finał.

  Urszula Rogólska /Foto Gość Młodzi wolontariusze z ks. Piotrem Niemczykiem

Na scenie wystąpił zespół "Retrospekcja", prezentowały się poszczególne grupy językowe, śpiewała schola diecezjalna, przygotowana pod kierunkiem ks. Grzegorza Strządały, a przed adoracją, podczas koncertu finałowego wystąpił spektakularny chór Międzynarodowych Warsztatów Gospel bielskiej fundacji "Drachma"!

  Urszula Rogólska /Foto Gość Chór Gospel pod Dębowcem

Pamiętacie te emocje, radość, atmosferę wielkiego święta, które stały się przedsmakiem świętowania w Krakowie z młodymi, którzy spędzali ten czas w innych diecezjach, a na finał - z papieżem Franciszkiem?

  Urszula Rogólska /Foto Gość Rok temu - przy hali pod Dębowcem

Wszystkich, którzy chcieliby odświeżyć wspomnienia, zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć ze spotkania przy bielskiej hali widowiskowo-sportowej: Cały świat pod Dębowcem i przeczytania relacji z tego spotkania: TUTAJ  oraz wspomnień z naszych relacji z "Dni w Diecezji" i ŚDM w Krakowie:

"Dni w Diecezji" 16-25 lipca 2016

Nasi na ŚDM w Krakowie

RELACJE:

0. dzień ŚDM, poniedziałek 25 lipca:

1. dzień ŚDM, wtorek 26 lipca:

2. dzień ŚDM, środa 27 lipca:

3. dzień ŚDM, czwartek 28 lipca:

4. dzień ŚDM, piątek 29 lipca:

5. dzień ŚDM, sobota, 30 lipca:

6. dzień ŚDM, niedziela 31 lipca:

GALERIE ZDJĘĆ:

0. dzień ŚDM, poniedziałek, 25 lipca:

1. dzień ŚDM, wtorek 26 lipca:

2. dzień ŚDM, środa 27 lipca:

3. dzień ŚDM, czwartek 28 lipca:

4. dzień ŚDM, piątek 29 lipca:

5. dzień ŚDM, sobota, 30 lipca:

6. dzień ŚDM, niedziela 31 lipca:

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIELSKO-BIAŁA, DIECEZJA BIELSKO-ŻYWIECKA, DĘBOWIEC, FINAŁ, HALA POD DĘBOWCEM, ŚDM, ŚDM 2016, ŚDM DNI W DIECEZJACH, ŚDM KRAKÓW, ŚDM KRAKÓW 2016

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.