107,6 FM

"Gość Niedzielny" zaprasza na Festiwal Biegowy do Krynicy

Tysiące biegaczy, ponad 30 konkurencji na dystansach od 300 metrów do 100 kilometrów, a łączna długość tras przekracza 300 kilometrów.

Już po raz ósmy Fundacja „Festiwal Biegów” zaprasza biegaczy do Krynicy-Zdroju. Trzydniowa impreza obejmuje konkurencje dla biegaczy ulicznych i górskich, początkujących i zaawansowanych, dorosłych i dzieci czy całych rodzin.
Krynicki Festiwal Biegowy pozostaje najwszechstronniejszą i jedną z największych imprez biegowych w Polsce. W 2017 roku obejmuje ponad 30 konkurencji na dystansach od 300 metrów do 100 kilometrów, a łączna długość tras przekracza 300 kilometrów.  
Najtrudniejsza konkurencja imprezy to Iron Run, czyli 9 biegów o łącznej długości 140 km, rozgrywanych w kilkugodzinnych odstępach przez wszystkie 3 dni imprezy. Wyzwaniem jest także stukilometrowy Bieg 7 Dolin. Trasa, prowadząca przez Rytro, Piwniczną Zdrój i Wierchomlę rzuca wyzwanie tym, którzy śmiało poczynają sobie na podbiegach i zbiegach.
Największą popularnością od lat cieszy się Życiowa Dziesiątka - najszybszy bieg na 10 km w Polsce. To tu padają najlepsze wyniki w kraju, to tu biegacze łamią swoje rekordy życiowe. W programie Festiwalu są też KORAL Maraton, Konspol Półmaraton czy Krynicka Mila. W Biegu Przebierańców czy Biegu z Krawatem liczy się przede wszystkim kreatywność, a nie szybkość.
Biegowym zmaganiom towarzyszyć będą  koncerty gwiazd polskiej estrady, Targi EXPO czy spotkania z mistrzami sportu i pasjonatami biegania. Działać będzie też strefa dzieci z konkursami i nagrodami dla najmłodszych. Pula nagród tegorocznego Festiwalu Biegowego to 500 000 złotych! Trwają zapisy do imprezy - na niespełna dwa miesiące przed startem lista zgłoszeń zawiera już ponad 8,3 tys. osób z całej Polski i zagranicy. Zapisy są otwarte, nie ma limitu uczestników. Dotychczasowy rekord frekwencji krynickiego święta biegów to 8 150 osób – wszystko wskazuje na to, że zostanie pobity.  8. PKO Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 8-10 września. Pełny program imprezy znajdziesz TUTAJ. Możliwość zapisu TUTAJ.

Patronat nad imprezą objął "Gość Niedzielny".

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama