Sąd: Tomasz Lis musi przeprosić Krystynę Pawłowicz

dodane 01.08.2017 15:50

PAP |

Tomasz Lis musi przeprosić Krystynę Pawłowicz i wypłacić jej zadośćuczynienie w wysokości 40 tys. zł za tekst "Bulterierka Prezesa", który ukazał się w kwietniu 2016 r. w Newsweek Polska. Posłanka PiS nazwana w nim została m.in. "psem gończym" Jarosława Kaczyńskiego.

Sąd: Tomasz Lis musi przeprosić Krystynę Pawłowicz   Jakub Szymczuk /Foto Gość Krystyna Pawłowicz

Wyrok jest prawomocny.

Wyrok w tej sprawie zapadł zaocznie, w połowie czerwca. Jak poinformowała PAP sekcja prasowa warszawskiego Sądu Okręgowego już się uprawomocnił.

Sąd w wyroku zobowiązał Tomasz Lisa do opublikowania na stronie Newsweek Polska oświadczenia z przeprosinami i z wyrażeniem głębokiego ubolewania "z powodu bezpodstawnego naruszenia dóbr osobistych" posłanki oraz "wprowadzenia czytelników w błąd".

Zasądził też od naczelnego tygodnika 40 tys. zł. zadośćuczynienia na rzecz Pawłowicz.

Chodzi o tekst, który ukazał się w Newsweeku 18 kwietnia 2016 r. Pawłowicz została w nim przedstawiona jako "bezgranicznie wpatrzona" w prezesa PiS.

"Jest psem gończym Kaczyńskiego. On ją spuszcza z łańcucha, ona warczy, szczeka i gryzie. Potem prezes mówi +siad+, +do budy+. A ona kładzie po sobie uszy i wykonuje polecenia" - napisano w tekście.

W artykule nawiązano też do prywatnych relacji posłanki z młodzieńczych lat.

Pawłowicz tuż po tej publikacji mówiła w rozmowie z "Super Expressem": "Już w przeszłości +Newsweek+ w ramach uprawianego przemysłu pogardy poświęcał mi swoją kłamliwą uwagę. Ukazywały się na mój temat paszkwile, ale wtedy wszyscy mi mówili, żeby sprawą się nie zajmować, zgodnie z powiedzeniem, żeby g. nie ruszać. Ale kiedy ostatnio napisano mój obelżywy życiorys, przyprawiono mi gębę, przyrównano do zwierząt, postanowiłam zareagować".

Dodała, że w tekście są zamieszczone "kłamliwe historie" i "zmyślone fragmenty dotyczące jej osobistych spraw". (PAP)

pru/tgo/

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PAWŁOWICZ, PROCES, TUSK

Przeczytaj komentarze | 29 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 08.08.2017 21:10
Niezalogowany użytkownik Nie czepiajcie sie p. Pawłowicz. Posłuchajcie PO- wcow z taśm prawdy od Sowy, to wam uszy zwiędną
Plusów: 0 Gość 08.08.2017 21:07
Niezalogowany użytkownik Posłuchaj rozmów politykow z PO u Sowy i przyjacioł
Plusów: 0 Gość 07.08.2017 20:54
Niezalogowany użytkownik Jej mowa to jest czystej wody CHAMSTWO.
Plusów: 1 Gość 07.08.2017 07:57
Niezalogowany użytkownik Krystyna Pawłowicz jest konkretna, bezkompromisowa, czasem dosadna...ale cenię ją bo jej mowa jest : tak,tak, nie, nie. Lis nie wart uwagi.

wszystkie komentarze >