107,6 FM

Błaszczak i Kownacki odwiedzili wsie dotknięte przez nawałnicę

Szef MSWiA Mariusz Błaszczak i wiceszef MON Bartosz Kownacki we wtorek od wizyt w Sitowcu i Dziedzinku k. Koronowa rozpoczęli objazd miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim, które w nocy z piątku na sobotę zostały poszkodowane przez nawałnicę.

Błaszczak i Kownacki w Sitowcu rozmawiali z mieszkankami zniszczonego domu, który już starają się odbudować z pomocą kilku osób. Kobiety opowiadały, jak doszło do uszkodzenia ich domu. Politycy pytali, co potrzebują, jak można im pomóc. Wyrazili też nadzieję, że poszkodowanym uda się odbudować dom przed zimą.

W Dziedzinku spotkali się z rodziną Jana Kaczyńskiego, na którego domu został zniszczony dach. Gospodarz opowiadał, jak udało się zdobyć plandekę i zabezpieczyć dom przed ewentualną wichurą i deszczem. Błaszczak mówił, że nie powinno być tak źle przy likwidowaniu zniszczeń, jeżeli służby wojewody będą tak prężnie działać w organizowaniu pomocy poszkodowanym jak dotychczas.

Następnie szef MSWiA oraz wiceszef MON udali się do powiatu tucholskiego, gdzie zaplanowali wizytę w Pruszczu, Bagienicy, Małej Kloni i Wielkiej Kloni.

W wyniku nawałnicy w województwie kujawsko-pomorskim osiem osób zostało rannych, zniszczonych zostało ok. 2 tysięcy domów i 8 tys. ha lasów, a 110 tys. odbiorców zostało pozbawionych prądu. Najbardziej ucierpiały powiaty tucholski, sępoleński, nakielski, żniński, bydgoski, a częściowo też powiaty inowrocławski i radziejowski.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama