"Rzeczpospolita": Nowy świadek zbrodni

dodane 16.08.2017 06:30

PAP |

Prokurator IPN przesłucha wkrótce kobietę, która mogła widzieć mordowanie Żydów w Jedwabnem - pisze środowa "Rzeczpospolita".

"Rzeczpospolita": Nowy świadek zbrodni   AUTOR / CC 3.0 Mogiła-pomnik, na cmentarzu żydowskim, 1941 Jedwabne

Do pionu śledczego białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej trafił wniosek o "przesłuchanie naocznego świadka, wznowienie postępowania i dokończenie przerwanej w 2001 roku ekshumacji szczątków Żydów zabitych latem 1941 roku w Jedwabnem". Pod koniec lipca skierował go do IPN prawnik i ekonomista Krzysztof Krasowski z Białegostoku.

Wnosi on o przesłuchanie urodzonej w 1928 r. Antoniny K., która w czasie wojny przebywała w Jedwabnem (obecnie mieszka w Orzyszu w woj. warmińsko-mazurskim).

Krasowski proponuje, aby ze względu na podeszły wiek i problemy ze słuchem kobieta została przesłuchana w miejscu jej zamieszkania.

Z informacji, które "Rzeczpospolita" uzyskała od prokuratora Dariusza Olszewskiego z IPN, wynika, że decyzja o przesłuchani kobiety już zapadła. 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "RZECZPOSPOLITA", HISTORIA, IPN, NAUKA, PAP, PRZEGLĄD PRASY

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 16.08.2017 20:28
Niezalogowany użytkownik Niemcy i Rosjanie zrobili mord w Jedwabnem
Plusów: 2 Krzysiek 16.08.2017 13:16
Niezalogowany użytkownik Prokurator IPN powinien również przesłuchać panią Hieronimę Wilczewską.
https://wpolityce.pl/historia/220405-hieronima-wilczewska-swiadek-mordu-na-zydach-mowcie-prawde-o-jedwabnem-zobacz-wideo
Plusów: 1 Tinka 16.08.2017 08:15
Niezalogowany użytkownik Za wojnę i holocaust odpowiedzialni są ludzie. Nie wiem, co się działo w Jedwabnem. Dobrze byłoby, gdyby śledztwo zostało wznowione. Ale nie trzymałbym się kurczowo naszej "świętości". Najważniejsze jest, aby historia czegoś nas nauczyła, tymczasem czytając niektóre posty np. na interii na temat uchodźców niczym o mięsie, mocno wątpię, czy ich autorzy górują etycznie nad przeciętnym Niemcem sprzed 70 lat.
Plusów: 7 Gość 16.08.2017 06:45
Niezalogowany użytkownik Śledztwo i ekshumacje powinny być wznowione a mega kłamstwa odszczekane. Dość upokarzania Polaków! Za wojne i holokaust odpowiedzialni są NIEMCY.

wszystkie komentarze >