Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych: Nie ma w Polsce żadnej inwigilacji opozycji

dodane 22.08.2017 11:42

PAP |

Nie ma w Polsce żadnej inwigilacji opozycji. Żyjemy w państwie prawa - powiedział we wtorek zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Maciej Wąsik, odnosząc się do artykułu z "Gazety Wyborczej".

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych: Nie ma w Polsce żadnej inwigilacji opozycji   Jakub Szymczuk / Foto Gość Inwigilacja

Gazeta napisała w czwartek, że "policyjni tajniacy śledzą działaczy stowarzyszenia Obywatele RP i posła opozycji Ryszarda Petru, lidera Nowoczesnej". "GW" opiera się na nagraniach policyjnych rozmów. Mają one pochodzić z piątku 21 lipca, gdy Senat debatował nad ustawą o Sądzie Najwyższym, a na tyłach gmachu trwała manifestacja przeciwników zmian w sądownictwie.

Wąsik, odnosząc się do tej sprawy na antenie wPolsce.pl, powiedział, że dziennikarz, który napisał artykuł, "słynie z tego, że wypuścił w swoim życiu wiele bardzo nierzetelnych materiałów".

"Jeżeli ktoś mógł nagrać na ulicy cokolwiek, to mógł nagrywać tylko i wyłącznie jawny radiotelefon policjanta, który stał w mundurze i jakieś tam hasła padały. Nie wyobrażam sobie, by ktoś na ulicy mógłby nagrać tajną komunikację, którą obserwacja policyjna prowadzi. Przecież to jest łączność kamuflowana" - powiedział.

"Nie ma w Polsce żadnej inwigilacji opozycji. Żyjemy w państwie prawa" - dodał.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PARTIE, POLICJA

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 22.08.2017 19:10
Niezalogowany użytkownik to dlaczego aresztowali goscia,ktory na forum zapytal gdzie mieszka Macierewicz? Skad podsluchy na Piniora i czlonkow poprzedniego rzadu?
Plusów: 0 Krzysiek 22.08.2017 14:39
Niezalogowany użytkownik >>"Nie ma w Polsce żadnej inwigilacji opozycji. Żyjemy w państwie prawa" <<
Gdy odnieść to stwierdzenie do czasu władzy PO - z 2 mln. monitorowanych bilingów rozmów , wizytami o 6:00 służb umundurowanych u nie fanów p. Komorowskiego - miałbym wątpliwości.
Teraz, raczej wierzę, że władza nie zniża się do poziomu totalitaryzmu.
Plusów: 1 Gość 22.08.2017 14:03
Niezalogowany użytkownik Trzeci rodzaj prawdy . Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i g. prawda (ks. Józef Tischner - Historia filozofii po góralsku.
Plusów: 0 Pytanie 22.08.2017 12:43
Niezalogowany użytkownik I wyroku skazującego także nie było?

wszystkie komentarze >