107,6 FM

Papież Franciszek przemówił na Jasnej Górze

Ojciec Święty skierował do Polaków przesłanie z okazji uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej oraz 300. rocznicy ukoronowania Jej wizerunku.

Papież Franciszek przemówił na Jasnej Górze   Kraków, 30.07.2016. Papież Franciszek, sanktuarium św. Jana Pawła II, Msza św. z udziałem duchowieństwa, osób konsekrowanych, seminarzystów. Przyjazd papieża, tuż przed Mszą św. Agata Combik /Foto Gość Słowa Ojca Świętego wyemitowano na rozpoczęcie trwającej teraz na Jasnej Górze Mszy św., stanowiącej centralny punkt jubileuszowego świętowania.

Papież Franciszek w specjalnym orędziu skierowanym do Polaków powiedział, że to wielki zaszczyt dla Polski, że ma za matkę królową, która króluje w niebie. W specjalnie wyemitowanym nagraniu wideo tuż przed uroczystą mszą świętą na Jasnej Górze Franciszek zaznaczył, że jeśli Częstochowa jest w sercu Polski, oznacza to, iż Polska posiada serce matczyne, że każdy puls życia jest złączony z Matka Bożą.


W dzisiejszych uroczystościach jubileuszowych na Jasnej Górze uczestniczą przedstawiciele najwyższych władz kościelnych i państwowych, w tym prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama