107,6 FM

Nie żyje Grzegorz Miecugow

Prowadzący "Szkło kontaktowe" w TVN24, były pracownik radiowej Trójki i TVP zmarł w sobotę po południu w wieku 61 lat. Od kilku lat walczył z chorobą nowotworową.

"Współtworzył pionierską na polskim rynku medialnym stację informacyjną - TVN24, której pozostał wierny do końca. Początkowo był szefem zespołu wydawców, ostatnio - dyrektorem działu publicystyki TVN24" - czytamy w komunikacie TVN24.

Miecugow rozpoczynał swoją karierę medialną w programie III Polskiego Radia, gdzie prowadził audycję "Zapraszamy do Trójki". Następnie związał się z telewizją TVP, gdzie był m.in. prezenterem i wydawcą "Wiadomości"; później współtworzył TVN (od 1997 r.) i jeden z jego sztandarowych programów - "Fakty". Początkowo prowadził jego weekendowe wydania. Od 2005 r. był jednym z gospodarzy "Szkła kontaktowego" w TVN24. W tej samej telewizji prowadził wywiady w programie "Inny Punkt Widzenia".

Miecugow prowadził też pierwszą serię popularnego reality show "Big Brother", którego finał oglądało ponad dziewięć milionów widzów.

Miecugow ukończył studia na Wydziale Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Deklarował z humorem, że nigdy nie chciał być dziennikarzem, a fakt podjęcia tego zawodu był dziełem przypadku. Miecugow przez ostatnie kilkanaście lat uczył dziennikarstwa - na stałe związał się z Collegium Civitas.

« 1 »
 • Katholikos
  26.08.2017 18:53
  Ogarnia mnie smutek. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym, amen. 61 lat. Niby choroba,nowotwór, ale i tak za młody by odejść. :-/. Pomodlę się dzisiaj w intencji Pana Miecugowa.
  doceń 19
 • Gość
  27.08.2017 00:21
  Ktoś tu napisał, że Miecugow "nabijał się z wiary". Nie wierzę. To był dziennikarz wagi superciężkiej. "Inny punkt widzenia" to był program unikalny, na poziomie niedostępnym zdecydowanej większości naszych żurnalistów różnej zresztą maści. Odszedł jeden z nielicznych dziennikarzy, który słuchał, niekiedy polemizował, ale nie zagadywał, nie zakrzykiwał. Wszystkim polecam jego rozmowy z prof. Osiatyńskim o alkoholizmie, można znaleźć w sieci. Przekonacie się na czym polega profesjonalizm dziennikarza.
  doceń 14
 • Gość
  27.08.2017 13:25
  W swoim miłosierdziu wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, by mógł za nami wstawiać się przed Tobą albo w czyśccu :(
  doceń 1
 • Gość
  27.08.2017 13:38
  Kto jest z was bez winy niech pierwszy rzuci kamień!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama